Piłkarki MKS MOSiR niezagrożonymi liderkami w lidze

1731

Piłkarki MKS MOSiR niezagrożone w dążeniu do zwycięstwa w III lidze piłki nożnej kobiet. Sezon 2018/2019 powoli dobiega końca, a piłkarki MKS-u MOSiR  nieustannie poprawiają swój bilans punktowy. Dzisiaj pokonały zespół  KKS Hanza Elbląg 5:1 i zdecydowanie –  z dorobkiem 37 punktów – prowadzą w III lidze piłki nożnej kobiet w grupie warmińsko-mazurskiej.

Dzisiaj dziewczyny  pod wodzą Andrzeja Kłosowskiego podejmowały u siebie zawodniczki KKS Hanza Elbląg. Mecz został rozegrany na boisku przy ul. Bydgoskiej, a poprzedziły go miłe chwile. Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka osobiście pogratulował kętrzyniankom dotychczasowej postawy w grze.

– Wasze mecze ogląda się z przyjemnością. Widać jak bardzo się angażujecie, a z waszej postawy mogliby brać przykład seniorzy KKS Granica – zwrócił się do piłkarek MKS-U MOSiR, a życząc im dalszych sukcesów  wręczył każdej zawodniczce różę.

Burmistrz nie zapomniał również o rywalkach kętrzynianek życząc im z kolei osiągania jak najlepszych wyników, a przede wszystkim jak najmniej kontuzji, które w piłce nożnej kobiet zdarzają się bardzo często.

Najwyraźniej słowa burmistrza podziałały jeszcze bardziej na postawę kętrzynianek, które pokazały zarówno burmistrzowi, trenerowi i grupie kibiców, że stać je naprawdę na wiele. Już  w 2. minucie meczu padła pierwsza bramka dla kętrzynianek , a jej strzelczynią była Roksana Bubrowska. Ta sama piłkarka jeszcze dwa razy pokonała bramkarkę gości. Do konta strzelczyń dopisały się także Weronika Beperszcz i Kinga Subocz.  Rywalkom udało się jedynie strzelić honorowego gola w 12. minucie spotkania.

Aktualnie, po  19. kolejkach rozgrywek  zdecydowanie liderują w Lidze mając na swoim koncie 37 zdobytych punktów i wyprzedzają drugi w tabeli III ligi zespół AS Stomil II Olsztyn o 12. punktów.

Najbliższy, a zarazem ostatni w tym sezonie rozgrywek mecz, piłkarki MKS MOSiR rozegrają na wyjeździe za tydzień , a ich rywalkami będą piłkarki KKP Stomilanki II Olsztyn.