Piłka nożna. KKS Granica – Rominta Gołdap 3:1

1760

Mecz z Romintą Gołdap był dla Piotra Chamika debiutem w roli trenera biało-niebiesko-zielonych. Debiut – jak się okazało – wypadł bardzo pomyślnie. Granica Kętrzyn pokonała rywali z Gołdapi 3:1.

Już początek meczu wskazywał na bardzo wyrównaną rywalizację obu zespołów. W  4. minucie spotkania piłkarze Granicy zdobywają pierwszą bramkę – niestety nie uznaną przez sędziego. Sędzia dopatrzył się pozycji spalonej piłkarza Granicy. Na odpowiedź zawodników z Gołdapi nie trzeba było długo czekać. Już w 8. minucie Szymon Tylenda plasowanym strzałem pokonuje Mateusza Paplińskiego i goście wychodzą na prowadzenie. Od tego momentu zawodnicy Granicy starają się uzyskać kontaktową bramkę. Udaje się to dopiero w 32. minucie spotkania kiedy celnym strzałem bramkarza gości pokonuje Mariusz Machniak. Remisowy wynik utrzymuje się do przerwy meczu. Tuż po przerwie, a dokładnie w 47. minucie Mikołaj Rałowiec otrzymuje piłkę na prawe skrzydło i pięknym wolejem zmusza bramkarza gości do kapitulacji. Ostateczny wynik meczu ustala w 75. minucie meczu Paweł Kowalewski, który piękną główką umieszcza po raz trzeci piłkę w bramce gości.

Zwycięstwo z Romnitą Gołdap dało nie tylko ogromną satysfakcję piłkarzom, którzy po końcowym gwizdku sędziego odtańczyli taniec zwycięstwa ale również i trenerowi. Piotr Chamik zwycięstwem zadebiutował w roli trenera biało-niebiesko-zielonych.

– Wynik pokazał, jak wypadł mój debiut w roli trenera. Chłopcy zaś pokazali charakter i to, że chcą walczyć aby IV ligę utrzymać dla Kętrzyna. Uważam, że swoją postawą na boisku to udowodnili. Jestem wręcz przekonany, że będzie coraz lepiej i tego zawodnikom jak i sobie życzę – powiedział po meczu trener Chamik.

Granica po wygranym meczu z Romintą zasiliła swoje konto ligowe o kolejne 3 punkty i z dorobkiem 34. punktów awansowała na 9 miejsce w tabeli  forBET IV ligi.