MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2

1899

Piątek – 12 kwietnia, to trzeci dzień zmagań siatkarek w ramach Mistrzostw Polski Juniorek. Zgodnie z harmonogramem o godz. 10.00 rozpoczął się pierwszy mecz pomiędzy MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki a MKS Dąbrowa Górnicza.
W dotychczasowych zmaganiach na parkiecie zespół MKS Dąbrowa Górnicza wygrywając dwa mecze (3:2 z j KS PAŁAC Bydgoszcz i BUDOWLANYMI Łódź) już zagwarantował sobie grę w jutrzejszych półfinałach. Natomiast przez zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego stało trudne zadanie. Siatkarki z Tomaszowa miały bowiem na swoim koncie wygrany 3:1 mecz z BUDOWLANYMI Łódź i przegrany 0:3 z zespołem KS PAŁAC Bydgoszcz. Aby marzyć o awansie do rozgrywek półfinałowych musiałyby pokonać dzisiejsze rywalki z Dąbrowy Górniczej, a siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza wcale nie zamierzały im ułatwiać tego zadania.
Pierwszy set zakończył się wyraźną wygraną siatkarek MKS Dąbrowa Górnicza 25:18. W drugim, mimo początkowej przewagi, w końcówce seta do głosu doszły jednak siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego kończąc go zwycięstwem 25:22. Podbudowane tym siatkarki Dargfilu rozstrzygnęły również na swoją korzyść trzeciego seta wygrywając na przewagi 27:25. Podrażnione takim stanem rzeczy po zaciętej walce zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wygrywają czwartego seta 25:21. W tej sytuacji o końcowym wyniku zdecydował tie-break, który z powodzeniem zakończyły siatkarki MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki wygrywając tym samym mecz 3:2 (18:25, 25:22, 27:25, 21:25 i 15:12).
Za najlepszą siatkarkę tego meczu uznano Julitę Piasecką.