Granica – Vęgoria 3:2. Dobre spotkanie juniorów starszych na inaugurację rozgrywek

1825

Doskonale nowe rozgrywki w I lidze wojewódzkiej zainaugurowali juniorzy starsi Granicy Kętrzyn. Pokonali dzisiaj Vęgorię Węgorzewo 3:2. Gole dla kętrzynian zdobyli: Adrian Czerniakowski, Szymon Politowski i Paweł Turczyn.

To był niezwykle emocjonujący i trzymający w napięciu mecz. Podopieczni Wiesława Sopyły znakomicie spisali się dzisiaj w spotkaniu z Vęgorią. Dwukrotnie przegrywali, ale dogonili przeciwników i ostatecznie zasłużenie wygrali i zdobyli pierwsze 3 punkty w rozgrywkach. Od początku spotkania więcej z gry mieli kętrzynianie. Zwłaszcza lewą stroną dobre akcje inicjował Paweł Turczyn. Brakowało jednak wykończenia. I skupienia. Po przerwie na uzupełnienie płynów Paweł Turczyn został napomniany przez sędziego, że nie zostawił butelki. Młodych zawodników Granicy ta sytuacja tak rozkojarzyła, jeden z obrońców głupio stracił piłkę w środku pola, a ta za chwilę trafiła do bramki. 0-1, ale Granica wciąż cisnęła. Niedługo potem dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Czerniakowski i umieścił piłkę w siatce rywali. Przerwa bardzo źle wpłynęła na piłkarzy Granicy, bo już w pierwszej akcji drugiej połowy kętrzynianie stracili drugiego gola. Dopiero po utracie drugiej bramki kętrzynianie natarli na bramkę Vęgorii. Najpierw rzut karny wykorzystał Szymon Politowski, by chwilę później losy spotkania rozstrzygnął indywidualną akcją Paweł Turczyn. Goście przez całe spotkanie motywowani przez głośno reagującego trenera Vęgorii byli bliscy wyrównania. Granica kończyła mecz w „dziesiątkę”, bo czerwoną kartkę obejrzał wprowadzony w drugiej połowie Adrian Popławski. Mogli kończyć mecz w „dziewiątkę”, bo po niesportowym zachowaniu Marcina Swachy-Socka sędzia już sięgał do kieszonki („Cinek” miał już na koncie „żółtko”), ale ostatecznie cofnął rękę i lider juniorów starszych dokończył spotkanie. Liderem rozgrywek został Mazur Ełk, który rozbił Orlęta Reszel aż 12:1.

Kolejne spotkanie juniorzy Granicy rozegrają 9 września w Mrągowie z Mrągowią, która przegrała z pierwszej kolejce z Mamrami 0:1.