Paweł Kowalewski – Tęcza Biskupiec 2:1. „Wejście smoka” super rezerwowego Granicy

1859

W 5 kolejce rozgrywek IV ligi Granica Kętrzyn pokonała Tęczę Biskupiec 2:1. Obie bramki dla kętrzynian strzelił Paweł Kowalewski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, zmieniając Marcina Dwulata.

Granica ma kłopoty ze skrzydłami, które zawsze były silną stroną zespołu. Paweł Aleksandrowicz i Damian Mazurowski są kontuzjowani, a Łukasz Swacha-Sock, który w poprzednim sezonie zachwycał kibiców w Kętrzynie, jest w nieco słabszej formie. To chyba podstawowy problem nierównej gry kętrzynian. Choć wypadałoby dodać jeszcze jeden – brak Tomka Rotenberga w obronie. Na szczęście, na ławce siedzi super rezerwowy – Paweł Kowalewski. Nie może jeszcze zagrać 90 minut, ale do wygrania niemal w pojedynkę meczu potrzebuje czasami mniej niż 45 minut. Tak było dzisiaj. W drugiej połowie zmienił Marcina Dwulata i rozpoczął swoje show. Trafił dwa razy do bramki rywalu, walczył, szarpał. Wiązał po trzech rywali. Miał swoją szansę na klasycznego hattricka, ale jej nie wykorzystał. Kibice, którzy przyszli na dzisiejsze spotkanie wybaczyli mu tę drobną niedokładność (brak hattricka) i na 5 minut przed końcowych gwizdkiem rozjemcy na wszelki wypadek krzyczeli: „Pani Turek, kończ Pan to spotkanie”. Odgrywający dzisiaj rolę „Turka” nie dość, że spotkania nie skończył, to jeszcze jednego z piłkarzy gości wyrzucił z boiska za bluzgi w jego stronę. Wojciech Jałoszewski, trener Tęczy nie chciał powiedzieć, jaka kara spotka piłkarza Tęczy za tę głupotę i osłabienie drużyny w ostatnich minutach spotkania. Powiedział za to, że to Kowalewski wygrał to spotkanie i jak dojdzie do pełnej dyspozycji to rywale Granicy będą mieli problem. Z kolei Tomasz Piec na pytanie, czego zabrakło jego piłkarzom w pierwszej połowie, powiedział krótko i dobitnie: zabrakło jaj.

jz

GRANICA Kętrzyn – Tęcza Biskupiec 2:1 (0:1)

0-1 Dzierbicki, 1-1 Kowalewski; 2-1 Kowalewski.

GRANICA: Papliński – Miłoszewski, Gan, Michałowski, Baran – K. Rałowiec, Roksela, Łokietek, Machniak, Ł. Swacha-Sock – Dwulat.

Na zmiany weszli: Kowalewski, M. Swacha-Sock, Szmyd, M. Ralowiec.

W pozostałych spotkaniach 5 kolejki padły następujące wyniki:

Concordia – Wikielec 2:2; Unia Susz – Rominta Gołdap 3:3; Mrągowia – Olimpia II Elbląg 4:0; Zatoka – Mamry 1:2; Motor – Jeziorak 2:1; Czarni Olecko – Tęcza Miłomłyn 1:3; MKS Korsze – Drwęca Nowe Miasto 4:1.