Korsze mają patent na Granicę. Wygrały dzisiaj w Kętrzynie 2:0

1568

Od ponad dwóch lat Granica nie potrafi wygrać z Korszami. Tym razem uległa na własnym boisku piłkarzom z Korsz 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W tabeli rozgrywek Korsze awansowały na 3 pozycję, a Granica spadła na 4.

Spotkanie rozpoczęło się dla Granicy fatalnie. Piotr Trafarski lobem dał prowadzenie Korszom w pierwszych minutach meczu. Gol „ustawił” spotkanie. MKS cofnął się do obrony i przyjmował ataki Granicy i co jakiś czas wyprowadzał groźne kontry. Wykorzystał jedną z nich i było praktycznie „po zawodach”. Granica szarpała się w polu karnym z obrońcami Korsz, ale nie potrafiła umieścić piłki w siatce dobrze broniącego dzisiaj Zięby. Swoje szanse mieli Kacper Rałowiec i Mariusz Machniak. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Granica atakowała i stwarzała kolejne szanse pod bramką Zięby. Znowu strzelał niecelnie Machniak, ale najlepszą okazję przestrzelił Paweł Kowalewski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Korsz nie potrafił przechytrzyć bramkarza MKS-u.

Tomasz Piec, trener kętrzynian był po spotkaniu niepocieszony. Przyznał, że jego zawodnicy rozegrali gorsze spotkanie, a na domiar złego stracona bramka w pierwszych minutach ustawiła spotkanie i pozwoliła Korszom na swoją grę.

Krzysztof Piwiszkis przyznał po spotkaniu, że jego drużyna rozegrała najlepsze zawody w tym sezonie, ale nie jest do końca zadowolony.

– Szkoda, że nie mogliśmy zagrać na odnowionym obiekcie przy Bydgoskiej – mówi Krzysztof Piwiszkis.

Najbardziej doświadczony zawodnik Korsz przyznał, że zrobi wszystko, by wiosenny rewanż rozegrać również … w Kętrzynie.

– Muszę przed zakończeniem kariery zagrać na tym nowym stadionie – powiedział po meczu Piwiszkis.

jz

Granica Kętrzyn – MKS Korsze 0:2 (0:2)

Bramki: Trafarski, Filipowicz.

Granica: Papliński – Miłoszewski, Rotenberg, Michałowski, Baran – M. Rałowiec, Łokietek, Roksela, Ł. Swacha-Sock, K. Rałowiec, Machniak.

W innych spotkaniach 4 kolejki: Wikielec – Olimpia II Elbląg 0:0; Concordia – Rominta 4:0; Unia Susz – Mamry 0:1; Mrągowia – Tęcza Biskupiec 2:1; Zatoka – Jeziorak 3:2; Czarni – Drwęca 1:1. Jutro spotkanie Motoru z Tęczą Miłomłyn.