Kętrzyńscy taekwondziści z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

3286

Z czterema medalami wracają z Pleszewa kętrzyńscy taekwodziści Tadeusza Snopka. Aleksandra Łojko wywalczyła złoto podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Z kolei w kategorii starszej – młodzieżowców kętrzynianie zdobyli 3 medale: złoty – Michał Szawkowski, srebrny Artur Trumiński, a brązowy Sara Masiewicz.

Od 25 do 27 maja w Pleszewie odbywały się mistrzostwa Polski w dwóch kategoriach wiekowych: juniorach i młodzieżowcach.

Dominatorka Ola

W młodszej z tych kategorii – w juniorach znakomicie zaprezentowała się Aleksandra Łojko (kat. 52 kg.), która w turnieju wygrała cztery walki i bezapelacyjnie sięgnęła po złoto. Tadeusz Snopek, trener kętrzyńskich taekwondzistów mówi, że Ola dominowała na matach w Pleszewie niepodzielnie. Dzięki temu zwycięstwu „zaklepała” już sobie numer jeden w kadrze narodowej.

– Przeszła przez ten turniej niczym burza – chwali zawodniczkę Tadeusz Snopek.

Trener cieszy się z występu swojej zawodniczki i żałuje … ubiegłego roku. Przez to, że Ola zaczęła zbierać punkty dopiero w końcówce roku, zabrakło jej kilku do tego, by reprezentować Polskę na mistrzostwach świata.

– Szkoda, bo zdobyłaby nowe doświadczenie – mówi Tadeusz Snopek.

Teraz Aleksandra Łojko przygotowuje się już do wrześniowego Polish open w Warszawie i październikowych Mistrzostw Polski Seniorów, które zostaną rozegrane w Bornym Sulimowie.

Młodzieżowcy mimo wszystko w formie

Z kolei w starszej kategorii młodzieżowca (18-21 lat) kętrzyńscy zawodnicy zgarnęli aż trzy medale, dzięki czemu zajęli 5 miejsce w klasyfikacji klubowej. Michał Szawkowski (kat. 87 kg.) zdobył złoto, Artur Trumiński (kat. +87 kg.) srebro, a Sara Masiewicz (kat. 49 kg.) brąz. Cała trójka walczyła znakomicie i z sukcesami, choć przed mistrzostwami trudno było mieć na to nadzieję. Tadeusz Snopek wyjaśnia, że ten rok był dla nich pełen zupełnie innych wyzwań niż tylko sportowe. Sara przygotowywała się do matura, dlatego nie trenowała tak intensywnie jak w latach ubiegłych. A na samym turnieju miała pecha w losowaniu, bo pierwszy pojedynek musiała stoczyć numerem jeden polskiego rankingu.

– Dzięki temu, że faworytka nie zawiodła i doszła do finału, Sara dostała szansę poprzez repasaże walki o brąz – opowiada Tadeusz Snopek.

Jak widać, wykorzystała ją w 100 procentach. Pokonała dwie kolejne rywalki i zdobyła medal. Znakomicie spisał się również inny tegoroczny maturzysta Michał Szawkowski. Wygrał w imponującym stylu wszystkie swoje walki i sięgnął po złoto. Trzeci młodzieżowiec to jeszcze inna historia. Artur Trumiński studiuje od dwóch lata w Poznaniu medycynę.

– Stąd jego zaangażowanie w treningi nie mogło być maksymalne – mówi Tadeusz Snopek.

Mimo to, wywalczył srebro dla naszego klubu.

ROSNĄ MŁODE TYGRYSY

Tadeusz Snopek, trener kętrzyńskich taekwondzistów przyznaje, że to trudny czas dla jego klubu. Doświadczeni zawodnicy, którzy w klubie spędzili kilka lat odchodzą, a młodzi dopiero nabierają doświadczenia na polskich matach taekwondowych. W rozegranych w ostatnią sobotę Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olsztynie cała czwórka kętrzynian wróciła z medalami. Zuzanna Skórka zdobyła złoto i brąz, Nicol Szulc złoto i brąz, Iga Niewiadomska srebro i brąz, a Karol Sieradzki również srebro i brąz. Zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach: sprawnościowej i walkach. Tadeusz Snopek jest zadowolony z występu najmłodszych kętrzyńskich taekwondzistów (10-11 lat). – Jest w nich duży potencjał, a więc rosną nam już kolejne kętrzyńskie tygrysy – mówi Tadeusz Snopek.