Turniej w Koszykówkę Oldboyów o Mistrzostwo Województwa

1918

5 maja w Kętrzynie odbyły się Turniej w Koszykówkę Oldboyów o Mistrzostwo Województwa. Puchary ufundował Burmistrz Miasta Kętrzyn. Do rywalizacji miały stanąć 4 drużyny (Niedźwiedzie Kętrzyn, WMOSG Kętrzyn, Mali Wielcy Ratownicy Bartoszyce i ROŚ Pisz). Niestety drużyna z Pisza z przyczyn losowych nie dojechała na turniej.

Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. W pierwszym meczy spotkały się dwie kętrzyńskie drużyny Niedźwiedzie i WMOSG. Mecz był bardzo zacięty. Dopiero w końcówce Niedźwiedzie zapewniły sobie zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 51:39. Najlepszymi strzelcami w drużynie byli (WMOSG – Markowski Jarosław 16 pkt, Niedźwiedzie – Olejnik Jarosław 17 pkt).

W drugim meczu znowu na parkiet wyszły Niedźwiedzie. Zmierzyły się z drużyną z Bartoszyc. Był to rewanż za ubiegłoroczne Mistrzostwa, gdzie górą byli zawodnicy z Bartoszyc. Od samego początku mocno w obronie zagrały Niedźwiedzie. W ataku pod koszem Ratowników nie do zatrzymania był Adam Bączek, który w pierwszej kwarcie rzucił 10 pkt. W dalszej części meczu Ratownicy wzmocnili strefę podkoszową. Jednak dobra i szybka gra rozgrywających z Kętrzyna zmusiła ich do częstych fauli. Kętrzyniacy skrzętnie to wykorzystywali. Z 20 osobistych trafili 18. Mecz zakończył się zwycięstwem Niedźwiedzi z Kętrzyna 65:50. Najlepszymi strzelcami w drużynie byli (Ratownicy – Hejno Paweł 14 pkt, Niedźwiedzie – Olejnik Jarosław 23 pkt).

W ostatnim meczu rozdrażnieni porażką Ratownicy zmierzyli się z naszymi pogranicznikami. Zawodnicy Bartoszyc prowadzili prze trzy pierwsze kwarty. Kętrzyniacy gonili wynik. Dopiero na początku czwartej kwarty udało im się doprowadzić do remisu. Od tego czasu gra stała się bardzo zacięta i nerwowa. To jedni to drudzy nie trafiali z dobrych pozycji. Wojnę nerwów wygrali jednak nasi mundurowi. Decydujące punkty dla Kętrzynian w samej końcówce meczu zdobył Jarosław Markowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 56:54. Najlepszymi strzelcami w drużynie byli (WMOSG – Markowski Jarosław 27 pkt, Ratownicy – Hejno Paweł 28 pkt).