Młodzi plażowicze zagrają o mistrzostwo Polski!

292

W Iławie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Minisiatkówce Plażowej Chłopców. MKS MOSiR Kętrzyn reprezentowały w zawodach dwie pary, które uzyskały awans do Mistrzostw Polski.

W kategorii U-13, Filip Pietrzak i Kuba Markowski, po wygraniu czterech meczów i doznając porażki, zajęli ostatecznie drugie miejsce. Jako wicemistrzowie województwa wywalczyli sobie udział w mistrzostwach kraju. W kategorii U-11, Kuba Dzirba i Piotr Lizurej awansowali do półfinału. Niestety, w meczu decydującym o wejściu do finału dało znać o sobie zmęczenie i kętrzynianie ulegli drużynie z Olsztyna. Ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu i podobnie jak ich starsi koledzy, wywalczyli sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Kołobrzegu, w dniach 25-28 czerwca.

źródło: Tygodnik Kętrzyński