Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil Kętrzyn

1366

W dniach 26-27 czerwca 79 zawodników rywalizowało przy stołach bilardowych w Kętrzynie i Mrągowie. W turnieju wzięło udział 5 zawodników KS SEVEN Kętrzyn: Łukasz Niemczyk, Kacper Winiarski, Wojciech Groch, Michał Popławski i Dawid Tonojan. Najwyższe miejsce z zawodników SEVEN w turnieju zajął Dawid Tonojan (17 miejsce). Pozostali zawodnicy odpadli w grupie, zbierając cenne doświadczenie na przyszłość, które mamy nadzieję, że wykorzystają w meczach II Polskiej Ligi Bilardowej. Zwycięzcą zawodów został Karol Skowerski wygrywając w finale ze swoim kolegą klubowym z Nosanu Kielce Tomaszem Kapłanem 6:4. Brązowe medale zdobyli Radosław Babica (Akademia Bilardowa Rokietnica) i Wojciech Szewczyk (Dekada Bilardo.pl Sosnowiec).
W niedzielę dla osób, które odpadły z turnieju bilardowego został zorganizowany turniej w Karambol 3-bandy. Wzięli w nim udział również zawodnicy KS SEVEN: Michał Popławski, Kacper Winiarski i Łukasz Niemczyk. Michał Popławski po bardzo dobrej grze zajął 3 miejsce minimalnie ulegając w półfinale 10:11 z późniejszym zwycięzcą zawodów Tomaszem Bąkiem (MUKS IKS Tarnów). Łukasz i Kacper w 1 rundzie odpadli z turnieju nieznacznie przegrywając ze swoimi przeciwnikami. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Bąk (MUKS IKS Tarnów) wygrywając w finale 10:8 z Michałem Muklewiczem (Green Club Gdańsk). Trzecie miejsca zajęli Michał Popławski (KS SEVEN Kętrzyn) i Grzegorz Tabor (Zakręcona Bila Poznań).
Wielkie podziękowania należą się firmie Mak Marketing za organizację zawodów pod względem sportowym i sędziowskim oraz dla TVSports.pl za relację na żywo z zawodów, którą będzie można oglądać w Sport Klub.
Dziękujemy zawodnikom za przybycie i dwa dni znakomitej gry przy stołach do bilarda i karambola.