Piłka siatkowa dziewcząt. Młodziczki MKS MOSiR za silne dla rywalek z Braniewa

1342

27 stycznia w Hali Mistrzów odbyły się dwa mecze siatkarskie I fazy play – off  (zasadniczy i rewanżowy) w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Rywalkami siatkarek MKS MOSiR Kętrzyn były siatkarki SPS Sparty Braniewo. Oba, pełne emocjonujących zwrotów, mecze zakończyły się zwycięstwem kętrzynianek.

Wprawdzie już od pierwszych piłek widać było, że młode siatkarki z Braniewa nie przyjechały do Kętrzyna bez szans na wygraną. Jednak szanse – szczególnie w zmaganiach sportowych – często można tylko rozpatrywać teoretycznie bowiem, szczególnie w przypadku gier zespołowych, weryfikuje je boisko. Tak było i tym razem. Pierwszego seta siatkarki MKS-u wygrały pewnie od początku kontrolując przebieg gry. Końcowy wynik brzmiał 25:15. W drugim secie rywalki podniosły poprzeczkę ale po kilku własnych błędach musiały uznać wyższość kętrzynianek. Końcowy wynik drugiego seta brzmiał 25:19, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Do drugiego meczu (rewanżowego) siatkarki z Braniewa przystąpiły z jeszcze większym zaangażowaniem. W pewnym momencie prowadziły z siatkarkami MKS-u 14:10. Kętrzynianki po kilku uwagach trenerki Agnieszki Prewedy szybko jednak poprawiły grę i doprowadziły do remisu 18:18. Od tego momentu dołożyły rywalkom jeszcze udanych zagrywek i ostatecznie wygrały seta 20:19.  Drugi set tego meczu toczył się już pod dyktando siatkarek MKS-u, które od pierwszych udanych zagrań objęły kilkupunktowe prowadzenie i nie pozwoliły siatkarkom SPS Sparty Braniewo odebrać prowadzenia do końca seta. Ostatecznie set ten zakończył się wygraną kętrzynianek 25:14, a cały dwumecz 4:0.

– Bardzo się cieszę przede wszystkim z tego jak zagrały dziewczyny mimo, że popełniły kilka błędów, a mam tu na myśli typowe błędy komunikacyjne. Nie mniej jednak wszystkie elementy, które były wcześniej przećwiczone i  ustalone przed meczami zostały zrealizowane na boisku – mówi trenerka dziewcząt MKS MOSiR Agnieszka Preweda.

Wyższość umiejętności siatkarek z Kętrzyna podkreśla również trener SPS Sparty Braniewo Tomasz Jodko.

– Na treningach dziewczęta Sparty grały o wiele lepiej. Dzisiaj popełniły jednak zbyt wiele błędów niewymuszonych, które są niedopuszczalne. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że są najmłodszym zespołem w lidze. Występ moich siatkarek oceniam na czwórkę z minusem. Wszystko jednak jeszcze przed nami, a dzisiaj wygrał  po prostu zespół lepszy – ocenia Tomasz Jodko.

Co oznacza wygrana siatkarek MKS MOSiR?

Dwa wygrane mecze powodują, że młodziczki MKS – u będą grać w drugiej fazie play – off, a ich rywalkami będą siatkarki SMS Chemika Olsztyn – zespołu, który zajął pierwsze miejsce w  grupie bez straty seta.

– Czeka nas bardzo trudny mecz. Zespół, który wygra  będzie grać w finale, a przegrany o miejsca 5-8 – mówi trenerka kętrzynianek Agnieszka Preweda.

A zatem młodziczki MKS-u wtorkowymi meczami wykonały pierwszy krok w stronę Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Warmii i Mazur. I oby mecz z SMS Chemik Olsztyn przyniósł siatkarkom MKS MOSiR Kętrzyn kolejne – jakże ważne zwycięstwo.