Mistrzostwa Polski w Karambol 3 bandy

1658

24-25 października w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbyły się Mistrzostwa Polski w Karambol 3 bandy oraz Grand Prix Polski Pol Tour w 10 bil. W zawodach wystąpiło około 70 zawodników.
W Mistrzostwach Polski w Karambol 3 bandy uczestniczyło 12 osób. Zwycięzcą został zawodnik Nosanu Kielce Tomasz Kapłan pokonując w finale zawodnika z Kętrzyna Damiana Ejmonta. Trzecie miejsca zajęli zawodnicy z klubu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki Mariusz Skoneczny oraz Piotr Ostrowski. Kętrzyńscy juniorzy Michał Popławski i Kacper Winiarski przegrali w swoich meczach ćwierćfinałowych jednym punktem ocierając się o medal.
W Grand Prix Polski Pol Tour 10 bil zwycięzcą zawodów został zawodnik Cromo-Stal Katowice Wojciech Szewczyk pokonując Tomasza Kapłana z Nosanu Kielce. Trzecie miejsca zajęli Mieszko Fortuński z Baribal Zagłębie Lubin i Szymon Kural z TCF HUB Kraków.
Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Damian Ejmont zajmując miejsce 17 miejsce. Warto podkreślić udział w zawodach i pomoc w organizacji turnieju klubu SEVEN Kętrzyn.
Każdy z uczestników przed rozpoczęciem gry miał mierzoną temperaturę, ponadto wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do noszenia maseczki osłaniającej usta i nos. Po każdym meczu odbywała się dezynfekcja stołu oraz bil. Dla bezpieczeństwa rozgrywki były podzielone na grupy.
Wielkie podziękowania należą się Polskiemu Związkowi Bilardowemu i firmie Mak Marketing za organizację zawodów pod względem sportowym, sędziowskim oraz o zadbanie o bezpieczeństwo zawodników. Dziękujemy !
Podziękowania należą się również firmie TvSports.pl za transmisję internetową, dzięki której będziemy mogli oglądać relacje w telewizji w SPORTKLUB HD:
-2 listopada godzina 15:55,
-3 listopada godzina 15:55,
-4 listopada godzina 15:55.
Dziękujemy zawodnikom za dwa dni znakomitej gry przy stołach do bilarda i karambola oraz za stosowanie się do zaleceń sanitarnych.