Kętrzyńscy szczypiorniści w finale mistrzostw Polski

1288

Zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików w piłce ręcznej plażowej. W turnieju półfinałowym, który odbył się w środę, 19 sierpnia, kętrzynianie zajęli trzecie miejsce.

W zawodach, które odbyły się w Gdańsku, MKS MOSiR rywalizował z MKS Brodnica, Autoinwest SAS Gdańsk, Startem Konin, Wybrzeżem Gdańsk i Spartakusem Zielona Góra.

– Z grupy eliminacyjnej wyszliśmy z drugiego miejsca. Przegraliśmy z Brodnicą, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w turnieju – relacjonuje Karol Niedziałkowski, trener młodzików z MKS MOSiR.

W półfinale, po wyrównanym meczu, kętrzynianie ulegli gospodarzom zawodów. Z pewnością ogromny wpływ na porażkę miało wykluczenie (czerwone kartki) dwóch podstawowych graczy. W spotkaniu o trzecie miejsce było już dużo lepiej.

– Z dużą przewagą pokonaliśmy przeciwników – zaznacza Karol Niedziałkowski.

Wygrywając mecz o trzecie miejsce, MKS MOSiR awansował do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 28-30 sierpnia w Koszalinie.

Źródło: Tygodnik Kętrzyński