MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BOKSERSKI O PUCHAR NIEDŹWIEDZIA

1759

29 lutego w hali MOSiR odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia. W 25 pojedynkach przed kętrzyńska publicznością wystąpili między innymi czołowi zawodnicy z reprezentacji Polski, a wśród nich: Oliwier Szot, Filip Bednarczyk, Bartosz Rośkowicz, Dominik Jędrej, Artur Proksa.

Turniej był zwieńczeniem 10-dniowego zgrupowania zawodników z Polski, Estonii, Litwy, Rosji, Gruzji i Niemiec. Kętrzyńska, dość licznie zgromadzona publiczność, miała okazję zobaczyć 25 pojedynków w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, a wśród nich również zawodników LKS Niedźwiedź.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Filip Bednarczyk, który w dobrym stylu pokonał reprezentanta i medalistę mistrzostw Niemiec Rashida Sangsari. Z kolei Aleks Snacki pokonując Mistrza Estonii Fedora Komanina kolejny raz udowodnił swoją gotowość do udziału w nadchodzących Mistrzostwach Europy, pokazując wolę walki, determinację i wysoki poziom umiejętności. Natomiast Dominik Jędrej z łatwością pokonał mistrza Litwy Sandrasa Aleksandrewiciusa, a Hubert Wardak pokazał się efektownie w  bardzo widowiskowej walce towarzyskiej.

Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kętrzynie, kętrzyńskich firm oraz sponsorów prywatnych.