Młodzi kętrzyńscy szczypiorniści bez porażki w lidze

1655

30 listopada  na hali MOSiR odbył się Turniej Ligi Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2007. Wzięły w nim udział zespoły: MKS MOSiR Kętrzyn , MKS Truso Elbląg, MLKS Czarni Olecko.

Po bardzo wyrównanych i pełnych  emocji meczach, kętrzyńscy szczypiorniści jako jedyni dotychczas w lidze wojewódzkiej nie doznali porażki. Dzisiaj w meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym”  mimo przegrywania pierwszej połowy, oba mecze zakończyli zwycięstwami.

I tak w rywalizacji z MLKS Czarni Olecko , gdzie do przerwy przegrywali 8:10, w drugiej połowie doprowadzili do korzystnego dla zespołu wyniku pokonując  ostatecznie rywali z Olecka 19:17. Zespół  Czarnych Olecko, mimo przegranego meczu z MKS MOSIR zmobilizował się wygrywając 13:11 z Truso Elbląg.

Nie mniej emocji i przyniósł drugi mecz kętrzynian. Tym razem naprzeciwko młodych szczypiornistów MKS MOSIR stanął zespół   MKS Truso Elbląg. Podobnie jak w poprzednim meczu, tym razem  chłopcy z Elbląga, po pierwszej połowie  prowadzili 7:6. Jednak zespół z Kętrzyna pod wodzą trenera Karola Niedziałkowskiego nie odpuścił rywalom pokonując ich ostatecznie 17:13.

Tym samym młodzi szczypiorniści z Kętrzyna jako jedyny zespół w lidze wojewódzkiej, mając rozegrane dotychczas cztery turnieje,  nie stracił  w zmaganiach ligowych ani jednego punku i z 12. punktami zajmuje w tabeli ligowej drugie miejsce. W lidze – mimo przegranej w Kętrzynie – lepszym stosunkiem bramek  prowadzi zespół MKS Truso  Elbląg, który ma już rozegranych 6. turniejów ligowych. Gratulacje dla młodych szczypiornistów z Kętrzyna i  oby tak dalej.