Szczypiorniści z Zespołu Szkół w Kętrzynie zagrają w półfinałach wojewódzkich

1458

Dzisiaj, 27 listopada w hali MOSiR odbył  się finał Mistrzostw Rejonu II w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2000 i młodsi.  W rozgrywkach rejonowych wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły: Powiatowego Centrum Edukacyjnego Kętrzyn, Zespołu Szkół Kętrzyn oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Bartoszyce.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach rejonowych  awansowały do półfinałów na szczeblu  wojewódzkim. Podczas finału rejonowego w Kętrzynie awans z pierwszego miejsca wywalczyła drużyna Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Bartoszyce, która w bezpośredniej rywalizacji pokonała drużynę PCE Kętrzyn  18:9 oraz drużynę ZS Kętrzyn 9:6. Awans z drugiego miejsca wywalczyli również chłopcy z ZS Kętrzyn , którzy pokonali drużynę PCE Kętrzyn   14:5  i ulegli drużynie ZSP Bartoszyce 6:9.

Każdy z zespołów biorących udział w finałach rejonowych otrzymał dyplom, a zwycięzca również puchar. Organizatorami  mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Starostwo Powiatowe.