Siatkarze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej mistrzami formacji

1632

Zakończyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Siatkowej. Wzięło w nich udział 10 drużyn reprezentujących  jednostki organizacyjne formacji z całej Polski. Po  trzydniowych zmaganiach tytuł mistrzowski wywalczyli siatkarze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej detronizując tym samym pięciokrotnego  mistrza Straży Granicznej  –  drużynę Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po bardzo emocjonującej walce o tytuł Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej zwycięstwem zakończyli zmagania siatkarze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, pokonując po bardzo emocjonującej walce swoich rywali z Białegostoku 2:1. Tym samym wielokrotny mistrz formacji w tej dyscyplinie sportowej musiał zadowolić się drugim miejscem, srebrnym medalem  i tytułem wicemistrzowskim.  Trzecie miejsce i brązowy medal przypadło drużynie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Mistrzostwach Straży Granicznej w Piłce Siatkowej miejsca  4-10 zajęły drużyny: IV miejsce – Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, V miejsce – Morski  Oddział Straży Granicznej, VI miejsce – Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, VII miejsce – Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, VIII miejsce – Karpacki Oddział Straży Granicznej, IX miejsce – Centrum Szkolenia Straży Granicznej, X miejsce – Śląski Oddział Straży Granicznej.

Drużyny, które zajęły miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami oraz medalami, pozostałe zespoły otrzymały medale pamiątkowe.  Nie zabrakło także wyróżnień w postaci statuetek dla najlepszych zawodników mistrzostw oraz pamiątkowych medali i grawertonów dla osób, które udzieliły organizatorom  pomocy w organizacji i przeprowadzeniu  Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej 2019.