MŁODZI SZCZYPIORNIŚCI „CZWÓRKI” MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

1359

28.11.2019r. w  Hali Mistrzów odbył się Finał Turnieju Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej chłopców. Zwycięzcami turnieju, a tym samym  i mistrzami województwa  zostali młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie.

Do rywalizacji finałowej w ramach turnieju przystąpiły zespoły składające się z chłopców rocznika 2007 i młodsi ze szkół:  Szkoły Podstawowej  nr 1 Olecko, Szkoły Podstawowej nr 4 Kętrzyn i Szkoły Podstawowej Rozogi. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Po niezwykle wyrównanej walce zwycięstwo w turnieju odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie uzyskując tym samym tytuł  mistrzowski . W drodze do tytułu pokonali  w rzutach karnych zespół z Olecka 5:4 (w regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 12:12) oraz 22:14 zespół ze Szkoły Podstawowej w Rozogach. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski zdobył zespół z Olecka, który pokonał 23:11 kolegów ze Szkoły Podstawowej w  Rozogach,  ulegając po rzutach karnych szczypiornistom z Kętrzyna. Trzecie miejsce przypadło w udziale chłopcom ze Szkoły Podstawowej w Rozogach.

Wszystkie zespoły biorące udział w dzisiejszym finale otrzymały dyplomy i puchary a piłkarze i ich trenerzy w zależności od zajętego przez zespół miejsca  złote, srebrne i brązowe medale.