Dziewczęta z Reszla i Kętrzyna awansowały do finałów rejonowych

1705

23 października  na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kętrzyńskiego  dziewcząt w piłce ręcznej rocznik 2007 i młodsze.

W Mistrzostwa Powiatu Kętrzyńskiego  wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z: Kętrzyna, Wilkowa i Reszla. Zwycięzca  oraz druga drużyna zapewniły sobie udział w  finale rejonowym Szkolnego Związku  Sportowego.

Po meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” najlepszym okazał się zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Reszlu, który w bezpośredniej rywalizacji pokonał młode piłkarki z Wilkowa 16 : 3 oraz, po niezwykle wyrównanej walce, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie 14:11. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, która pokonała dziewczęta z Wilkowa 10:2 ulegając reszelankom 11:14.

Mistrzostwa Powiatu Kętrzyńskiego w piłce ręcznej dziewcząt zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Drużyny biorące udział w turnieju  otrzymały dyplomy, a zwycięzca  także puchar.