Podział punktów w Kętrzynie. Granica Kętrzyn – Mamry Giżycko 1:1

1768

Za nami mecze drugiej kolejki forBET IV ligi. Tym razem rywalami kętrzyńskiej Granicy był zespół Mamry Giżycko. Mecz, który odbył się 14 sierpnia zakończył się – jak twierdzili obecni na trybunach kibice – sprawiedliwym podziałem punktów.

Środowy mecz z zespołem Mamry Giżycko zainaugurował jednocześnie rozgrywki ligowe sezonu 2019/2020 na nowym stadionie przy ulicy Bydgoskiej. Przed jego rozpoczęciem oba zespoły zapowiadały walkę o punkty. Na zdobyciu trzech punktów, po przegranym 1:2 meczu z Mazurem Ełk bez wątpienia bardzo zależało piłkarzom z Giżycka. Nic zatem dziwnego, że od pierwszego gwizdka sędziego przystąpili z ogromnym impetem do gry niemal nie wychodząc z połowy boiska Granicy tym samym zmuszając gospodarzy do uważnej gry defensywnej. Piłkarzom Granicy sporadycznie udawało się natomiast przedostać na połowę Mamr. Po jednej z udanych akcji w polu karnym giżycczan sfaulowany został Paweł Kowalewski, a sędzia spotkania zdecydowanym ruchem wskazał na jedenastkę. Wykorzystał ją bezbłędnie w 24.minucie meczu Michał Wołowik zmuszając bramkarza gości do kapitulacji wyprowadzając tym  samym Granicę na prowadzenie. Nie zmieniło to jednak w istotny sposób obrazu gry. W dalszym ciągu prym na boisku wiedli piłkarze z Giżycka dążąc do strzelenia wyrównującej bramki. Piłkarze Granicy mimo uważnej  obrony w 39. minucie meczu i zamieszaniu podbramkowym nie zapobiegli utracie gola, a remisowy wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie piłkarze Granicy podjęli bardziej zdecydowane akcje, a gra co chwila przenosiła się pod jedną lub drugą bramkę. Mimo wielu udanych akcji zarówno z jednej jak i drugiej strony wynik meczu już nie uległ zmianie.

Zdaniem Wojciecha Jałoszewskiego, trenera  Granicy remis był jak najbardziej sprawiedliwy i należy go uszanować.

– W pierwszej połowie spotkania było widać zdecydowaną dominację Mamr. Po przerwie jednak mecz się wyrównał i oba zespoły stworzyły sobie po kilka klarownych sytuacji, z których mogła paść bramka. Innymi słowy uważam, że wynik remisowy był bardzo sprawiedliwy, a kibice mieli okazję zobaczyć dobre widowisko.

Po wygranym meczu w Elblągu i remisowym z Mamrami Giżycko zespół Granicy ma na swoim koncie 4 punkty.  Najbliższy mecz piłkarze Granicy rozegrają na wyjeździe już 18 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół MKS Korsze. Początek meczu o godz. 17.00.