Mistrzostwa Województwa Warmińsko –Mazurskiego w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc

1879

2 czerwca w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się Mistrzostwa Województwa Warmińsko –Mazurskiego  w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. W mistrzostwach wzięło udział kilkunastu siłaczy z regionu. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharem, dyplomem i tytułem mistrzowskim.

Mistrzostwa, które zdominowali siłacze z Kętrzyna  odbywały się w pięciu kategoriach: weteran, senior, junior, kategoria  „100” i kategoria +180. Po ogromnym wysiłku przyszedł czas na ogłoszenie wyników. I tak:

W kategorii „junior” najlepszy wynik uzyskał 20-letni Michał Dejnarowicz, który ciężar o wadze 42,5 kg wycisnął 64 razy wyprzedzając Damiana Grocheckiego (60) i Bartosza Dejnarowicza (57).

W kategorii „weteran” zwyciężył kętrzynianin Stanisław Kozeko, który aż 108 razy wycisnął ciężar o wadze 45 kg. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Marek Stefaniak wyciskając 47 razy ciężar o wadze 40 kg. Najstarszym siłaczem biorącym udział w mistrzostwach był natomiast 73-letni kętrzynianin Jan Wyszomirski, który w tej kategorii  zajął trzecie miejsce wyciskając  31 razy ciężar o wadze 52 kilogramów.

W kategorii „senior” na pierwszym miejscu sklasyfikowany został  Krzysztof Matejko  z Węgorzewa, który sztangę o wadze 44 kilogramów wycisnął 77 razy i wyprzedzając Artura Masiaka z Giżycka.

W najsilniej obsadzonej kategorii „100”  pierwsze miejsce  przypadło w udziale Mateuszowi Sepczyńskiemu (Kętrzyn), który ciężar o wadze 100 kg wycisnął 25 razy. Drugie miejsce zajął Marcin Mazurczyk (Giżycko) wyciskając taki sam ciężar 24 razy, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Matejko (Węgorzewo) za wyciśnięcie 18 razy 100 kilogramowego ciężaru.

W kategorii „+ 180”  wzięli udział naprawdę siłacze, a zawieszony na sztandze ciężar to właśnie 180 kg. W tej kategorii zwyciężył Rafał Śrutkowski wyciskając sztangę  11 razy. Tytuł wicemistrzowski przypadł  Markowi  Makarewiczowi z  Bartoszyc  (8 wyciśnięć sztangi), a miejsce trzecie zajął Kamil Pilwiński  ( 6 wyciśnięć).