To był ponownie emocjonujący mecz

1803

ecz pomiędzy drużynami MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki i Budowalni Łódź był drugim z kolei w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Emocje, podobnie jak w meczu pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a Pałacem Bydgoszcz chwilami sięgały zenitu.

Wydawało się, że siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego odniosą sukces nie tracąc seta. Wskazywało na to zwycięstwo na siatkarkami z Łodzi pierwszych dwóch setach. W trzecim secie siatkarki MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę, ale niestety nie potrafiły jej utrzymać do końca. Łodzianki dzięki ogromnemu wsparciu kibiców poczuły wiatr w żagle, szybko doprowadziły do remisu by zakończyć set niewielkim, ale zwycięstwem. O losach meczu miał rozstrzygnąć czwarty set. Wprawdzie siatkarki z Łodzi przystąpiły do niego zmotywowane, a wynik pierwszej połowy seta utrzymywał się remisowy, to druga jego część należała już do siatkarek z Tomaszowa. Czwarty set wygrały zdecydowanie 25:19. Cały mecz natomiast zakończył się zwycięstwem siatkarek MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki 3:1 (26:24,, 25:19, 24:26, 25:19).
Najlepszą zawodniczką meczu została Oliwia Kubryn z MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.
Przed nami dzisiaj jeszcze dwa mecze. O godzinie 16.00 zagrają siatkarki MKS SAN PAJDA JAROSŁAW – ENEA Energetyk Poznań a o 18.00 SPS VOLEYY Piła z LTS LEGIONOVIA Legionowo.