SPS Volley Piła- MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (20 :25, 25:21, 25:18, 25:16)

1992

Dzisiejsze półfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce zakończył mecz pomiędzy zespołami SPS Volley Piła i MKS Dąbrowa Górnicza. Podobnie jak w poprzednim półfinale siatkarki obu zespołów zdawały sobie doskonale sprawę ze stawki dzisiejszego meczu przystępując do niego bardzo zmotywowane.
Początek wskazywał na wyrównany mecz. Dopiero od stanu 20:20 i nieudanej zagrywce siatkarki z Piły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej uzyskały przewagę wygrywając pierwszego seta 25:20.
Na początku drugiego seta czteropunktową przewagę osiągają siatkarki z Piły i utrzymują ją do końca wygrywając drugi set 25:21. Tym samym wyrównują stan meczu 1:1. Początek trzeciego seta bardzo wyrównany, a gra toczy się na zasadzie „punkt za punkt”. Przy stanie 7:7 niewielką 3-punktową punktową przewagę uzyskują siatkarki z Piły. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej jednak szybko doprowadzają do remisu 11:11 i ponownie gra toczy się na zasadzie wymiany „punkt za punkt”. W miarę upływu czasu coraz wyraźniej do głosu dochodzą siatkarki z Piły doprowadzając do stanu 18:15. Nie oddały prowadzenia już do końca seta, który wygrywają 25:18. O końcowym wyniku meczu miał zadecydować set czwarty. Tak się też stało. Podbudowane dwoma wygranymi setami siatkarki z Piły nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa w tym secie 25:16 i meczu 3:1
Najlepszą zawodniczką meczu została Julia Mazur.

Wygrana zespołu SPS Volley Piła oznacza, że jutro w finałowej grze o złoto i tytuł Mistrzyń Polski Juniorek spotkają się z siatkarkami LTS Legionovia Legionowo , a o trzecie miejsce walczyć będą siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza z KS Pałac Bydgoszcz.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się o godz. 10.00, a finałowy o pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej o godz. 12.30