Siatkarki z Piły nie miały litości dla swoich rywalek z Jarosławia

1804

W trzecim meczu pierwszego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej siatkarki SPS Volley Piła pokonały rywalki z MKS SAN PAJDA Jarosław 3:0.

Mimo, że pierwszy set meczu sugerował, że będzie to – jak poprzednie – mecz bardzo wyrównany, siatkarki z Piły szybko udowodniły swoją wyższość. O ile pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarek z Piły 25:23, to już w następnych wynik był bardziej druzgocący dla rywalek. Siatkarki SPS Volley Piła w drugim secie pokonały swoje koleżanki z Jarosławia 25:13, a trzeci set zakończyły wynikiem 25:16.
Za najlepszą siatkarkę tego meczu uznano Zuzannę Szperlak z SPS Volley Piła

Przed nami w dniu dzisiejszym jeszcze jeden mecz, w którym spotkają się drużyny LTS LEGIONOVIA Legionowo i ENEA ENERGETYK Poznań. Mecz ten poprzedziła uroczystość oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Juniorek z udziałem między innymi Jolanty Piotrowskiej – wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jerzego Mroza – prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, władz samorządowych powiatu, miasta i gmin oraz Ryszarda Niedziółki – Burmistrza Miasta Kętrzyn, który dokonał oficjalnego otwarcia Mistrzostw. W trakcie uroczystości dokonano wciągnięcia flagi państwowej na maszt, odegrano hymn państwowy, a gościom i zawodniczkom wręczono symboliczne upominki. Nie zabrakło także gratulacji dla władz Kętrzyna za organizację tegorocznej imprezy siatkarskiej oraz życzeń skierowanych do siatkarek, trenerów i kibiców. Oficjalną część zakończył występ kętrzyńskich dzieci pod kierownictwem artystycznym Izabeli Frąckiewicz.