Siatkarki LTS Legionovia Legionowo Mistrzyniami Polski Juniorek

2156

Znamy już Mistrzynie Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. W dzisiejszym meczu o tytuł mistrzowski wywalczyły siatkarki LTS Legionovia Legionowo , które w meczu finałowym pokonały siatkarki zespołu SPS VolleY Piła 3:1

LTS Legionovia Legionowo – SPS Volley Piła (25:22, 18:25, 25:17, 25:16)

Był to mecz godny walki o tytuł mistrzowski. Od początku spotkania siatkarki obu zespołów starały się wykorzystać każdą sytuację dogodną do objęcia prowadzenia. Jednak wynik pierwszego seta cały czas był bliski remisu. Skuteczniejsze jednak w końcówce okazały się siatkarki z Legionowa i to one przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla siatkarek zespołu – Legionovia Legionowo. Zupełnie odmienny przebieg miał drugi set tego spotkania. Tym razem to siatkarki z Piły szybko osiągnęły czteropunktową przewagę, której mimo wielu prób zawodniczek z Legionowa nie oddały do końca seta. Set zakończył się zwycięstwem siatkarek SPS Volley Piła 25:18. Po dwóch setach w dalszym ciągu oba zespoły miały otwartą drogę do tytuł mistrzowskiego, do zdobycia którego zachęcały zorganizowane grupy kibiców.
W secie trzecim to pełna mobilizacja siatkarek z Legionowa, które dość szybko uzyskują ośmiopunktową przewagę. Taka przewaga wystarcza, aby doprowadziły set do końca zwyciężając w nim 25:17.
O tytule mistrzowskim zadecydował set czwarty. Do stanu 14:14 był on niezwykle wyrównany. Od 15 punktu już zdecydowanie dominowały siatkarki LTS Legionovia Legionowo , które zwyciężyły 25:16. Mecz zakończył się zwycięstwem siatkarek z Legionowa i to do nich trafił złoty medal oraz tytuł Mistrzyń Polski.