Poznanianki wróciły do gry. MKS SAN PAJDA Jarosław – ENEA ENERGETYK Poznań 1: 3

1769

Zakończył się pierwszy mecz serii popołudniowej pomiędzy MKS SAN PAJDA Jarosław – ENEA ENERGETYK Poznań. Dla obu zespołów był on bardzo ważny z uwagi na fakt, że wczoraj przegrały swoje pierwsze mecze.

Zespół MKS SAN PAJDA Jarosław musiał uznać wyższość koleżanek z SPS Volley Piła przegrywając 0:3 natomiast siatkarki ENEA ENERGETYK Poznań przegrały swoje spotkanie LTS LEGIONOVIA Legionowo 1:3.
Nic zatem dziwnego, że w pierwszym secie do gry wkradło się nieco nerwowości, którą szybciej opanowały siatkarki z Jarosławia i to one wygrały seta 25 : 23. Drugi, już bardziej spokojniejszy, należał do poznanianek, które prowadziły przez niemal cały set i zakończyły go zwycięstwem 25:22. W ten sposób mecz nabierał coraz większych rumieńców, a siatkarki z Poznania popisywały się coraz lepszymi zagraniami nie dając żadnych szans rywalkom w secie trzecim, który wygrały 25:11.
O końcowym wyniku miał zdecydować czwarty set. Tak też się stało. Poznanianki wygrały go 25:20, a cały mecz 3:1.
Za najlepszą zawodniczkę meczu uznano Martynę Borowczak z ENEA ENERGETYK Poznań i to ona otrzymała statuetkę MVP.