O zwycięstwie siatkarek z Piły zdecydował tie-break

1988

Mecz pomiędzy SPS Volley Piła i LTS LEGIONOVIA Legionowo był zwieńczeniem drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Zwycięski zespół tego meczu gwarantował sobie awans do półfinału.

W dniu wczorajszym oba zespoły wygrały swoje mecze. Zespół z Legionowa pokonał siatkarki z Poznania 3:1, a siatkarki z Piły 3:0 rywalki z MKS SAN PAJDA Jarosław. Już pierwszy set meczu, przy zorganizowanej grupie kibiców i wypełnionej sali , a wygrany przez siatkarki z Legionowa 26:24 wskazywał na zaciętą rywalizację pod siatką. W drugim secie siatkarki z Piły szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały rywalkom do końca i zwyciężyły 25:16. W tym momencie wiadomym się stało, że siatkarki i kibiców czekają przynajmniej jeszcze dwa sety.
Trzeci, niezwykle emocjonujący i wyrównany set zakończył się wynikiem 25:23 dla zawodniczek LTS Legionovia . W rewanżu siatkarki z Piły wygrały set czwarty 25:22 doprowadzając do remisu w setach, O ostatecznym wyniku rozstrzygnął set piąty wygrany przez SPS Volley Piła 15:10, a cały mecz 3:2. Tym samym siatkarki SPS Volley Piła mając dwa wygrane mecze, jako drugi zespół, zapewniły sobie udział w grach półfinałowych, a za najlepszą zawodniczkę tego meczu uznano Zofię Szczotkiewicz
Jutro trzeci dzień zmagań siatkarek w ramach Mistrzostw Polski Juniorek. Zgodnie z harmonogramem pierwszy mecz o godz. 10.00 pomiędzy MUK DARCFIL Tomaszów Mazowiecki a MKS Dąbrowa Górnicza, o godz. 12.00 zagrają siatkarki BUDOWLANI Łódź z KS PAŁAC Bydgoszcz, a o godz. 16.00 LEGIONOVIA Legionowo z MKS SAN PEJDA Jarosław. Dzień trzeci zakończy o godz. 18.00 mecz pomiędzy ENEA ENERGETYK Poznań a SPS VOLEY Piła. Mecze można oglądać w transmisjach na żywo w telewizji KTK lub na stronie FB miasta.