Michał Świderski (MKS MOSiR) zwycięzcą I turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Amatorów w bilardzie

1839

31 marca w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbył się I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów z cyklu Bilard Sport Amator Challenge. I miejsce w turnieju zajął bilardzista MKS MOSiR Michał Świderski.

Kętrzyński turniej był pierwszym z cykli turniejów regionalnych. Po 5-ciu turniejach regionalnych zawodnicy z największą ilością punktów będą mieć prawo startu w Mistrzostwach Polski Amatorów 2019 w Łodzi, w których główną nagrodą jest 5.000zł, puchar oraz start w MP seniorów 2019. Na starcie zawodów w Bałtyckim Centrum Bilardowym stanęło 26 uczestników z Kętrzyna, Mrągowa, Giżycka, Prostek, Gołdapi, Łomży, Węgorzewa oraz Olsztyna. Po wielogodzinnej rywalizacji miejsca na podium wywalczyli: I miejsce – Michał Świderski (MOSiR Kętrzyn) II miejsce – Igor Ziewiec (SKB Mrągowo) III miejsce – Krzysztof Skrzypczyk (Giżycko) III miejsce – Łukasz Drożdż (Giżycko).

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.