Finał Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej – mecz o miejsce III

2018

Dzisiaj mecze o najważniejsze miejsca i trofea Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. W serii przedpołudniowej mecz o miejsce III. Na parkiecie w sali MOSiR drużyny, które we wczorajszych meczach półfinałowych zeszły z parkietu jako pokonane. O miejsce III i brązowy medal walczyły zespoły KS Pałac Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza.

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18,25:23, 26:24)

Wprawdzie trzecie miejsce i brązowy medal to jeszcze nie tytuł mistrzowski, ale oba zespoły przystępują do gry bardzo zmotywowane, a miejsce na podium i bycie wśród najlepszych zespołów juniorskich w Polsce też daje wielką satysfakcję i uznanie. Początek meczu już wskazał, kto będzie dominował w pierwszym secie. Siatkarki z Bydgoszczy szybko uzyskują przewagę i prowadzą 9:3. O przerwę prosi trener MKS Dąbrowa Górnicza . Przerwa nic jednak nie zmienia. W dalszym ciągu bydgoszczanki dominują na parkiecie. Przy stanie 16:9 ponownie o przerwę prosi trener MKS. Po tej przerwie siatkarki z Dąbrowy Górniczej poprawiają grę i zdobywają kolejne punkty. Przy stanie 12:18 o przerwę z kolei prosi trenerka KS Pałac Bydgoszcz. Od tego momentu bydgoszczanki już niepodzielnie panują pod siatką i kończą pierwszego seta wynikiem 25:18.
Początek drugiego seta to gra bardzo wyrównana. Do stanu 7:7 typowa walka na zasadzie punkt za punkt. Od tego momentu bydgoszczanki zaczynają przeważać wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Siatkarki z Dąbrowy jednak nie odpuszczają i doprowadzają do stanu 11:11, a dalsza gra ponownie przyjmuje formę gry na przewagi. Kiedy na tablicy wyników pokazuje się remis 22:22 trenerka bydgoszczanek prosi o przerwę. Po przerwie trzy udane akcje siatkarek Pałacu Bydgoszcz i set kończą wynikiem 25:23 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.
Decydujący, aczkolwiek bogaty w wiele udanych akcji okazał się set trzeci. Jego początek wskazywał na to, że szybko go zakończą siatkarki z Bydgoszczy. Tymczasem, kiedy prowadziły już sześcioma punktami na zagrywce staje zawodniczka z Dąbrowy Górniczej i ze stanu 13:7 dla bydgoszczanek doprowadza do remisu 18:18;. Gra staje się bardzo wyrównana. W końcówce tego seta więcej szczęścia miały siatkarki z Bydgoszczy, które wygrywają go 26:24, a cały mecz 3:0.
Najlepszą siatkarką meczu została Zuzanna Kuligowska, a przerwy między setami umilały występami dzieci z Kętrzyńskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Izabeli i Piotra Frąckiewiczów.
Po wygranym meczu siatkarki KS Pałac Bydgoszcz, wprawdzie zmęczone ale szczęśliwe zdobywają III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek.