ENEA ENERGETYK Poznań – SPS VOLLEY Piła 1:3

1961

Mecz pomiędzy zespołami ENEA Energetyk Poznań i SPS VOLLEY Piła zakończył trzeci dzień zmagań na kętrzyńskim parkiecie. Był to, zgodnie z oczekiwaniami, mecz obfitujący w wiele ciekawych akcji, obron i udanych ataków z obu stron.
Tym razem na parkiecie spotkały się zespoły, które miały już na swoich kontach wygrane wcześniej spotkania. I tak zespół SPS VOLLEY Piła pokonał na swojej drodze 3:0 rywalki z MKS SAN PAJDA oraz 3:2 LTS LEGIONOVIA Legionowo. Z kolei siatkarki z Poznania uległy siatkarkom z Legionowa 1:3 i zwyciężyły 3:1 w rywalizacji z zespołem SAN PAJDA Jarosław.
Po niezwykle wyrównanej grze w pierwszym secie niepokonane dotychczas siatkarki SPS VOLLEY Piła musiały uznać zwycięstwo poznanianek 25:23. Podrażnione jednak porażką w pierwszym secie siatkarki z Piły zmobilizowały swoje siły. Szybko doprowadziły do kilkupunktowej przewagi i ostatecznie wygrały drugi set 25:14 doprowadzając tym samym do remisu w meczu 1:1. Początek trzeciego seta to gra bardzo wyrównana, jednak w miarę upływu czasu poznanianki popełniają kilka istotnych błędów w ataku ułatwiając w ten sposób kilkupunktową przewagę siatkarek z Piły. Efekt, to przegrana w trzecim secie 25:21. Czwarty set był dla siatkarek z Piły tylko formalnością. Zrobiły wszystko, aby zakończyć go zwycięstwem 25:16, a tym samym mecz 3:1.
Najlepszą siatkarką meczu została Paulina Damaske.

***

Jutro w programie:
Do południa mecze o miejsca 5 i 7:
o godzinie 10.00 o miejsce siódme zagrają zespoły Budowlani Łódź i MKS San Pajda Jarosław;
o godz. 12.00 o piąte miejsce grać będą zespoły MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i Enea Energetyk Poznań.