Emocjonujący mecz o miejsce VII Mistrzostw Polski Juniorek

2044

Rozpoczął się czwarty dzień Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Po wczorajszych rozgrywkach grupowych nadszedł czas na walkę w przedpołudniowej sesji o miejsca VII i V.
Budowlani Łódź – MKS San Pajda Jarosław 3:2 (25:21, 25:21, 20:25, 22:25, 15:13)
Rywalizację o miejsce VII rozpoczęły siatkarki zespołów Budowlani Łódź i MKS San Pajda Jarosław. Po wyrównanej grze z obu stron, pierwszy set zwycięsko kończą siatkarki Budowlanych pokonując rywalki z Jarosławia 25:21. Drugi set należy również do siatkarek z Łodzi, które ponownie wygrywają go 25: 21. Kiedy wydawało się, że set trzeci stanie się dla łodzianek tylko formalnością, siatkarki z Jarosławia nabierają wiatru w żagle i to one kończą ten set zwyciężając w nim 25:20. O ostatecznym wyniku nie rozstrzygnął również set czwarty, który ponownie wygrywają jarosławianki 25:22 doprowadzając do remisu w meczu 2:2. W secie piątym skuteczniejsze okazały się jednak siatkarki z Łodzi pokonując jarosławianki 15:13, a tym samym rozstrzygając mecz na swoją korzyść 3:2.
Najlepszą zawodniczką meczu została Weronika Centka. Po zakończonym meczu drużynom wręczono puchary, a każdej siatkarce pamiątkową statuetkę.
Tym samym VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej przypadło siatkarkom Budowlanych Łódź, a siatkarkom MKS San Pajda Jarosław ostatnie – ósme.