Dobra postawa młodych kętrzyńskich i karolewskich zapaśników

2878

9 lutego w Hali Mistrzów przy ul. Moniuszki 1 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach w stylu wolnym. W mistrzostwach, które oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Kętrzyna Maciej Wróbel,  odbyło się 59 walk, a zapaśnicy reprezentowali  10 klubów Warmii i Mazur.

Bardzo dobrze na tle wszystkich uczestników rywalizacji wypadli zapaśnicy z dwóch bliskich nam klubów – UKS Olimp Kętrzyn i GLKS Orzeł Karolewo. W zmaganiach  indywidualnych o tytuł mistrzowski na podium stanęło 9 zapaśników, a trzech z nich zdobyło złote medale i tytuły mistrzowskie.  Byli to: Łukasz Łukasik (UKS Olimp) oraz Kacper Koczergo i Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo).

Srebrne medale i tytuły wicemistrzowskie wywalczyli:  Daniel Tęcza i Bartosz Marciniak (UKS Olimp) oraz Bartosz Głowienka (Orzeł Karolewo)

Na najniższym stopniu podium stanęli:  Łukasz Rychliński i Damian Wojtkowski (UKS Olimp) oraz Szymon Ptak (Orzeł Karolewo).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub  LUKS Warmia z Lidzbarka Warmińskiego przed LUKS Orlik Nawiady, a trzecie miejsce zajął UKS  Olimp Kętrzyn.