To był prawdziwy maraton siatkarski. Sylwestrowy Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn

2077

To była bardzo intensywna  sportowa sobota 2018 roku. 29 grudnia do Kętrzyna  (Hala przy ul. Kazimierza Wielkiego)  przybyło 16 drużyn z całego województwa aby wziąć udział w Sylwestrowym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn.

W Turnieju wzięły udział  zespoły z: Bartoszyc, Giżycka, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ostródy, Miłek i Kętrzyna.  Turniej, który rozpoczął się już o godzinie 9.00 trwał dosłownie  niemal 10 godzin. Stąd też emocji sportowych nie zabrakło. Zwycięzcą turnieju została drużyna  Fusy Olsztyn, która w finale pokonała zespół NocoŻerców (również z Olsztyna) 2:0. Trzecie miejsce zajął zespół Zenit Giżycko, który po wyrównanej walce pokonał zespół Zenit Lidzbark Warmiński-Bartoszyce 2:1. Zespoły , które zajęły w Turnieju czołowe miejsca  otrzymały puchary, a zawodnicy medale i upominki rzeczowe. Organizatorzy Turnieju uhonorowali także najlepszych zawodników.  Najlepszym atakującym został Sebastian Kostrupski ( NocoŻercy Olsztyn), przyjmującym Krystian Wojtkiewicz (Zenit Giżycko), a najlepszym  rozgrywającym Jakub Boczer (Fusy Olsztyn).