GRAND PRIX WARMII I MAZUR. BALTIC CUP 2018 – TURNIEJ „MASTERS” 9-BIL

1727

W minioną niedzielę, 27 stycznia w Bałtyckim Centrum Bilardowym został rozegrany turniej finałowy cyklu GRAND PRIX WARMII I MAZUR –  BALTIC CUP 2018 – „MASTERS” w 9-BIL. Do rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika Warmii i Mazur stanęło 16 zawodników z 6 miast z naszego województwa (Kętrzyn, Mrągowo, Giżycko, Ełk, Prostki, Węgorzewo) zakwalifikowanych ze wcześniejszych etapów cyklu. Każdy uczestnik w zależności od posiadanych umiejętności został przydzielony do jednej z czterech grup.

Uczestnicy turnieju

„MASTERS” rozpoczął się od „Jackpot’a”. Każdy z zawodników, który brał udział w losowaniu miał możliwość wygrania dodatkowej nagrody (Jackpot). Uczestnik miał za zadanie podczas jednego podejścia do stołu wbić przynajmniej jedną bilę z rozbicia i dokończyć cały układ bez pomyłki robiąc tzw. partię z kija.

Dawid Tonojan – zwycięzca rankingu GRAND PRIX WARMII I MAZUR –  BALTIC CUP 2018 – „MASTERS” w 9-BIL.

Ta sztuka udała się dla Dawida TONOJAN i to on zgarnął pulę o wartości 355 zł. Co ciekawe Dawid powiedział, że pomimo już dość długiej bilardowej kariery dopiero teraz, pierwszy raz miał możliwość uczestnictwa w Jackpocie. Pierwszy raz i od razu sukces… Gratulacje 🙂

Podchodząc do turnieju finałowego wszyscy wiedzieli, że nie będzie lekko, ponieważ tutaj nie było już przysłowiowych „słabych” zawodników. Każdy walczył o zwycięstwo, gdyż wygrana w turnieju „MASTERS” zawsze dodaje dodatkowego „smaczku”. Dodatkowo 4 zawodników walczyło o podium w rankingu generalnym premiowanym dodatkowymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, co jeszcze bardziej podnosiło „ciśnienie”. Nie obyło się również bez niespodzianek. Jedną z większych, ale niestety „in minus” było wczesne odpadnięcie z turnieju Cezarego CEMER. W poprzednich 6-ciu turniejach eliminacyjnych Czarek zawsze dochodził min. do półfinału. Tym razem po zaledwie jednej wygranej i dwóch porażkach musiał zadowolić się miejscem 9-tym. Największą niespodzianką „in plus” był natomiast występ Kacpra WINIARSKIEGO, młodego wychowanka klubu BCB MOSiR Kętrzyn, który dwa razy otarł się o półfinał i ostatecznie zajął bardzo wysokie 5-te miejsce. Najmłodszym uczestnikiem turnieju „MASTERS” był kolejny wychowanek BCB – 11-letni Tobiasz GRABARCZYK, dla którego samo uczestnictwo w turnieju finałowym o GRAND PRIX WARMII I MAZUR jest już sporym sukcesem.

Damian Ejmont – zdobywca tytułu najlepszego zawodnika Warmii i Mazur w niedzielnych zawodach cyklu BALTIC CUP 2018

I miejsce w turnieju „MASTERS” i tym samym tytuł najlepszego zawodnika Warmii i Mazur w zawodach cyklu BALTIC CUP 2018 wywalczył Damian EJMONT (BCB MOSiR II Kętrzyn) pokonując w finałowym pojedynku Krystiana KOSIK (BCB MOSiR Kętrzyn) wynikiem 7:5. III miejsca zajęli Igor ZIEWIEC (SKB Mrągowo) oraz Michał ŚWIDERSKI (BCB MOSiR II Kętrzyn).

Ranking generalny po siedmiu turniejach wygrał Dawid TONOJAN (114 pkt.). Drugie miejsce zajął Krystian KOSIK (102 pkt.), natomiast trzecie Damian EJMONT (101 pkt.)

Zwycięzcy turnieju finałowego i rankingu otrzymali puchary oraz  nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez MOSiR Kętrzyn.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również głównym sponsorom cyklu – MOSiR Kętrzyn oraz UM Kętrzyn.

Zapraszamy już teraz wszystkich miłośników sportu bilardowego na kolejny cykl turniejów GRAND PRIX WARMII I MAZUR „BALTIC CUP 2019”!!! Do zobaczenia !!!