Długo oczekiwane zwycięstwo piłkarzy ręcznych MKS MOSiR

1644

Piłkarze ręczni MKS MOSiR długo oczekiwali na zwycięstwo w II lidze piłki ręcznej. Dzisiaj nadszedł ten dzień. Zdecydowanie pokonali zespół AZS UMK Toruń 41:24.

Mimo wysokiej wygranej, początek meczu nie przyniósł  zdecydowanej dominacji piłkarzy ręcznych MKS-u. Od pierwszej minuty gra toczyła się na wyrównanym  poziomie. Dopiero końcówka tej części spotkania pokazała rosnącą przewagę kętrzynian, która zakończyła się sześciobramkową przewagą naszej drużyny. Wynik brzmiał 19:13.

Druga połowa spotkania to już zdecydowana dominacja na boisku MKS-u. Kętrzynianie strzelili w niej kolejne 22 bramki pozwalając gościom tylko na 11 celnych i skutecznych  strzałów zakończonych zdobyciem bramki.

Zadowolenia z postawy  piłkarzy MKS  MOSiR i końcowego wyniku meczu nie krył ich trener Cezary Tyszka, aczkolwiek dostrzegł u swoich zawodników również wiele błędów:

– Rzeczywiście bardzo długo czekaliśmy na zwycięstwo. Bardzo mnie cieszy wynik meczu. Po raz pierwszy bowiem taka wysoka wygrana ale nie zabrakło także błędów. Nad ich eliminacją musimy popracować  – powiedział bezpośrednio po zakończeniu meczu Cezary Tyszka.

Bez wątpienia na pochwałę zasługują doskonale dziś broniący swojej świątyni bramkarze MKS-u oraz  Dominik Pałasz i Wójcik Maciej, którzy zdobył  dla kętrzynian  większość bramek.

Zespół MKS MOSiR po 9 kolejkach zajmuje 13 (przedostatnią) pozycję w tabeli wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek dzisiejszego rywala. Dotychczas oba zespoły zgromadziły na swoich kontach tylko po 3 punkty.