Łukasz Łukasik ze złotym medalem Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym

2702

Zapaśnicy UKS Olimp Kętrzyn wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w ubiegłą sobotę (29 bm.) w Nowych Iganiach. Łukasz Łukasik (kategoria 41 kg.) zdobył złoty medal, a drugi z naszych reprezentantów – Mikołaj Andrzejczyk (kategoria 38 kg.) zajął 9 miejsce.

W zawodach wzięło udział 170 zawodników z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci naszego regionu, zdobywając łącznie 32 medale, wśród nich siedem złotych. Jeden z nich wywalczył podopieczny Jarosława Rusieckiego z UKS Olimp Kętrzyn.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Łukasz Łukasik (UKS Olimp Kętrzyn); Maciej Szmyd(Orzeł Karolewo); Nikodem Zawadzki (Sokół Lubawa); Szymon Ptak (Orzeł Karolewo); Konrad Łazarczyk (Orzeł Karolewo; a także Klaudia Świniarska (GSZS Rybno) oraz Weronika Rucińska (GZSZ Rybno).