Piłkarki MKS MOSiR liderkami tabeli III ligi. Wygrały dzisiaj ze Stomilem w Olsztynie 3:0

1612

W 2 kolejce rozgrywek III ligi kobiet piłkarki MKS MOSiR pokonały w Olsztynie rezerwy Stomilu 3:0. Bramki dla MKS zdobyły: Trzcińska, Kozłowska i Zaduszko. Podopieczne Andrzeja Kłosowskiego zostały liderkami tabeli.

Znakomicie spisały się w Olsztynie piłkarki MKS MOSiR. Zwycięstwo ze Stomilem to pierwsza wyjazdowa wygrana MKS od kiedy zespół przejął Andrzej Kłosowski. Trener podkreśla niezwykle ambitną i skuteczną grę kętrzynianek.

Wykorzystaliśmy wszystkie sytuacje, które mieliśmy – mówi Andrzej Kłosowski.

Do tego znakomicie zaprezentowała się obrona MKS, która skutecznie rozbijała akcje Stomilu. A na końcu na posterunku była bramkarka, która wybroniła kilka groźnych akcji olsztynianek, w tym sytuacji sam na sam.

Pierwszą bramkę po wrzutce z prawej strony boiska strzeliła głową Trzcińska. Drugą, strzałem z 18 metrów w samo okienko bramki Stomilu zdobyła Kozłowska, a popis skuteczności MKS zakończyła niedługo przed przerwą Zaduszko, która skuteczną „główką” wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po przerwie młode zawodniczki Stomilu ruszyły do odrabiania strat, ale kętrzynianki nie pozwoliły im na to. MKS MOSiR po dwóch kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. Kolejne spotkanie piłkarki MKS rozegrają w Kętrzynie, 16 września. Ich przeciwniczkami będą piłkarki Hanzy Elbląg, które dzisiaj przegrały w Wikielcu aż 2:7.