Klęska w Iławie to nic. Kontuzjowani są Kowalewski, Miłoszewski i Baran

1498

W 6 kolejce rozgrywek IV ligi Granica Kętrzyn poległa w Iławie z odradzającym się Jeziorakiem aż 1:4. Honorową bramkę dla kętrzynian strzelił niezawodny ostatnio Paweł Kowalewski.

Nie udała się wyprawa Granicy do Iławy. Beniaminek IV ligi już po 20 minutach prowadził 2:0. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Paweł Kowalewski. W drugiej połowie Granica przycisnęła. Była bliska wyrównania. Jeziorak cofnął się do obrony i czekał tylko na kontry. Doczekał się w 65 minucie, kiedy to Suchocki podwyższył na 3:1. Zdaniem Tomasz Pieca, trenera Granicy to decydujący moment tego spotkania.

– Zeszło z nas powietrze po tej bramce – mówi Tomasz Piec.

Iławianie w końcówce trafili na 4:1 i cieszyli się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Kętrzynianie kończyli spotkanie w „dziesiątkę”, bo w końcówce spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną obejrzał Krzysztof Łokietek. Porażka, porażką, ale po tym spotkaniu kolejnych dwóch zawodników Granicy uległo kontuzji. Nieszczęście dopadło najpierw Pawła Miłoszewskiego, a niedługo później Pawła Kowalewskiego.

W Granicy więc prawdziwy szpital. Kontuzjowani są: Paweł Aleksandrowicz, Damian Mazurowski, Tomasz Rotenberg, Konrad Baran, Paweł Miłoszewski i Paweł Kowalewski.

Granica po tym spotkaniu spadła na 6 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie zagra ponownie na wyjeździe z Mamrami, które niespodziewanie pokonały na wyjeździe Mrągowię 2:0. Nie odpuszcza lider tabeli zespół Concordii, który dzisiaj rozbił Czarnych Olecko aż 7:0 i jest zdecydowanym liderem tabeli rozgrywek IV ligi.

jz

Jeziorak Iława – GRANICA Kętrzyn 4:1 (2:1)

1-0 Kuciński (11.); 2-0 Suchocki (20.); 2-1 Kowalewski (44.); 3-1 Suchocki (65.); 4-1 Ksiuk (90.)

GRANICA: Papliński – Miłoszewski (45. M. Rałowiec), Gan, Michałowski, K. Rałowiec – Łokietek, M. Swacha-Sock (Turczyn); Roksela, Ł. Swacha-Sock – Machniak, Kowalewski (Szmyd).

Pozostałe spotkania 6 kolejki:

Mrągowia – Mamry 0:2; Tęcza Biskupiec – Zatoka 3:0; Tęcza Miłomłyn – Drwęca 1:0; Korsze – Motor 1:1; Rominta – Wikielec 0:3; Czarni – Concordia 0:7.

Jutro spotkanie Olimpii II Elbląg z Unią Susz.