Wygrana piłkarek MKS MOSiR na inaugurację rozgrywek III ligi kobiet

1810

Piłkarki MKS MOSiR Kętrzyn udanie rozpoczęły kolejny sezon rozgrywek III ligi. Wygrały dzisiaj w Kętrzynie z GKS Wikielec 3:2 po dobrym spotkaniu.

Dziewczyny z MKS MOSiR zaprezentowały się dzisiaj w nowych strojach. Różowe koszulki przyniosły drużynie szczęście. Wygrana cieszy trenera Andrzeja Kłosowskiego.

– To był dobry mecz w wykonaniu moich podopiecznych – mówi Andrzej Kłosowski.

Kibice, którzy wybrali się dzisiaj na Kazimierza Wielkiego nie żałowali. Obejrzeli żywe spotkanie, w którym przewagę miały kętrzynianki. W pierwszej połowie musiały gonić wynik, bo to rywalki strzeliły gola na 1:0. Kętrzynianki wyrównały po strzale Martyny Trzcińskiej i do końca przeważały, tworząc sobie kolejne sytuacje bramkowe. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale po przerwie kętrzynianki trafiły dwa razy. Najpierw Zaduszko umieściła piłkę w siatce, a później Bubrowska zdobyła gola „stadiony świata”. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyskoczyła najwyżej i nie dała szans bramkarce Wikielca.

Praca Andrzeja Kłosowskiego przynosi efekty. Kilka wzmocnień w składzie i coraz lepsza dyscyplina na boisku. Do tego znakomita Ewelina Korotko na środku obrony, która radziła sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Nieliczni kibice na trybunach podkreślali, że Korotko była dzisiaj wszędzie.

Andrzej Kłosowski uśmiechnięty po spotkaniu za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom nowego kompletu strojów: Jarosławowi Moczarskiemu, Ireneuszowi Żukowskiemu i firmie Monika państwa Kędzierskich.

W innym meczu 1 kolejki Hanza Elbląg przegrała na własnym boisku ze Stomilankami II 1-4. Kolejne spotkanie MKS MOSiR rozegra 2 września w Olsztynie ze Stomilem II.