Biało-niebiesko-zieloni nie dali szans gościom. Granica Kętrzyn – Czarni Olecko 4:1

1641

Granica Kętrzyn wygrała swój  drugi mecz ligowy . Tym razem biało-niebiesko zieloni pewnie pognali na własnym boisku gości z Olecka wygrywając stosunkiem bramek 4:1.

Co prawda początek meczu był dość wyrównany ale kętrzynianie szybko opanowali sytuację i przejęli inicjatywę stwarzając co chwila zagrożenie pod bramką gości. Już w 21. minucie spotkania Paweł Miłoszewski strzela pierwszą bramkę. W 28. minucie po strzale Krzysztofa Łokietka wynik brzmi 2:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Co prawda mógł być znacznie wyższy ale piłkarze Granicy dwukrotnie nie wykorzystali dogodnych sytuacji będąc sam na sam z bramkarzem gości.

W drugiej połowie spotkania Granica była dalej zespołem dominującym. W 55. minucie Kacper Rałowiec podwyższa wynik na 3:0. Niestety w 82.minucie spotkania  błąd popełnia Paweł Turczyn i piłkarz  gości  będąc sam na sam z naszym bramkarzem zdobywa honorowego gola dla Czarnych Olecko. Była to chyba jedyna sytuacja całym meczu, kiedy goście mieli możliwość zniwelowania porażki. Ostateczny wynik meczu ustalił na minutę przed końcem  Marcin Dwulat, który  precyzyjnym strzałem pokonał bramkarze gości.

Satysfakcji z wyniku nie krył trener Tomasz Piec i przyznał, że stracona bramka była  zupełnie  przypadkowa i niepotrzebna: – Z wyniku jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko straconej bramki ale trzeba taki błąd wybaczyć. Paweł Turczyn jest przecież młodym zawodnikiem i cała kariera jeszcze przed nim. My natomiast jako zespół idziemy dalej do przodu  – podsumował spotkanie trener Granicy.

Upust swojej radości z uzyskanego wyniku dali również piłkarze, którzy po końcowym gwizdku sędziego wspólnie z trenerem odtańczyli taniec zwycięzców.

Granica po zwycięstwie nad Czarnymi Olecko z kompletem punktów awansowała na drugie miejsce w IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej. Najbliższe spotkanie biało-niebiesko-zieloni rozegrają na wyjeździe  w najbliższą sobotę. Ich przeciwnikiem będzie zespół Tęczy Miłomłyn zajmujący po dwóch kolejkach spotkań 16, czyli ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Na własnym boisku nasi piłkarze rozegrają mecz ligowy z MKS-em Korsze 25 sierpnia.