Burmistrz podziękował młodym sportowcom

1483

Podczas LIV sesji Rady Miasta burmistrz podziękował trenerom i twórcom sukcesów na skalę ogólnopolską. Zarówno drużyna Energii jak zespół piłkarzy ręcznych rocznika 1995 uplasowały się na trzecim miejscu w Polsce. Obie drużyny wywodzą się ze Szkoły Podstawowej nr 4.

20 uczniów SP nr 4 to trzecia w Polsce drużyna w ramach projektu Drużyna Energii – sportowo-edukacyjnego ogólnopolskiego turnieju, którego sponsorem głównym była Grupa Energa.

Nagrodę główną w rywalizacji szkół w Drużynie Energii wygrała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Antoniego Abrahama z Gdyni. Druga nagroda trafia do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki. Laureaci otrzymali sprzęt sportowy o wartości kolejno: 10 000 PLN, 7 000 PLN oraz 4 000 PLN. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni 24 maja podczas eventu finałowego na stadionie Energa w Gdańsku.

Z kolei przez trzy dni w Głuchołazach o medale Mistrzostw Polski walczyli najmłodsi kętrzyńscy szczypiorniści. Podopieczni Kamila Rokseli wygrali w meczu o 3 miejsce ze Szczecinem i przywieźli do Kętrzyna brązowe medale. To największy sukces dziecięcej piłki ręcznej w Kętrzynie.

– Oznacza to, że zbudowana przy Szkole Podstawowej nr 4 nowoczesna Hala Mistrzów zmieniła oblicze szkoły. Już nie tylko osiągnięcia naukowe uczniów charakteryzują szkołę. Teraz do tego doszły osiągnięcia sportowe – podkreślił Burmistrz Krzysztof Hećman wręczając w obecności radnych miejskich nagrody i składając gratulacje trenerom, nauczycielom oraz uczniom, którzy przyczynili się do tak znaczących na arenie ogólnopolskiej sukcesów sportowych.