W Braniewie bez bramek. Zero z tyłu smakuje, ale zero z przodu mniej

1566

Granica Kętrzyn w 23 kolejce rozgrywek IV ligi zremisowała bezbramkowo w Braniewie. Tomasz Piec, trener kętrzynian mówi, że „zero z tyłu” smakuje dobrze, ale „zero z przodu” już mniej. Granica z 28 punktami nadal zajmuje 10 miejsce w tabeli rozgrywek.

Granicy nigdy nie grało się łatwo w Braniewie. Długo trzeba było szukać w annałach ostatniego zwycięstwa kętrzynian w Braniewie. Miało miejsce niemal dokładnie 10 lat temu. 12 kwietnia 2008 roku Granica pokonała Zatokę 4:3.

Dzisiaj też nie było łatwo. Obie drużyny potrzebują punktów, by utrzymać się w IV lidze. Tomasz Piec, trener Granicy cieszy się, że ma już ten wyjazd za sobą.

– Kolejna laga i siła razy ramię – komentuje spotkanie w swoim stylu Tomasz Piec.

W pierwszej połowie Granica przeważała i nie dała zbytnio pograć gospodarzom. W drugiej części spotkanie było już wyrównane i to Zatoka mogła je rozstrzygnąć na swoją korzyść. Granica też miała swoje okazje. W ostatnich minutach zabrakło trochę zimnej krwi, by skutecznie wykończyć akcję Tomasza Bobrowskiego. Na szczęście dla piłkarzy Granicy „siła razy ramię” nie przełożyła się na kontuzje naszych zawodników.

– Jedynie Nuna został nieźle poturbowany przez rywali – mówi Tomasz Piec.

Kolejne spotkanie kętrzynianie rozegrają na własnym boisku z kolejną drużyną z dołu tabeli Pisą Barczewo. Mecz w sobotę o godz. 16 na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Piłkarze Pisy przyjadą do Kętrzyna po środowym spotkaniu w Braniewie, gdzie rozegrają zaległy mecz 16 kolejki.

jz

Wyniki 23 kolejki:

Concordia – Orlęta 4:0; Tęcza Biskupiec – Korsze 2:1; Mamry – Znicz 0:4; Pasym – Orneta 5:2; Lubawa – Miłomłyn 0:1; Pisa Barczewo – Rominta 1:3; Unia Susz – Mrągowia 2:2.