AKS V LO Rzeszów i Metro Warszawa ze zwycięstwami w sesji przedpołudniowej

1572

W hali MOSiR w Kętrzynie rozpoczął się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce. W sesji przedpołudniowej zwycięstwa odniosły Metro Warszawa i AKS V LO Rzeszów.

Rzeszowianie wykazali się dzisiaj wielką odpornością psychiczną podczas spotkania z Treflem Gdańsk. Rzeszowianie przeżywali trudne chwile. Przegrali pierwszego seta, a w drugim w końcówce zostali ukarani czerwoną kartką, co oznaczało punkt dla przeciwników. Wyszli z tego jak mistrzowie. Wygrali na przewagi drugiego seta, a w trzecim i czwartym już niepodzielnie rządzili na boisku. Jacek Podpora, trener AKS przyznaje, że dużą pracę wykonał libero, który panował nad sytuacją. Przyspieszał kiedy było trzeba, zwalniał i motywował kolegów do lepszej gry.

– Był dzisiaj liderem i należą mu się słowa pochwały – mówił po spotkaniu Jacek Podpora.

Najlepszym zawodnikiem rzeszowian z kolei był środkowy Damian Baran, który był niemal bezbłędny na siatce. Zdobył 10 punktów i atakował z 83% skutecznością.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Metro Warszawa pokonało Jastrzębski Węgiel 3:1 i jest o krok bliżej od półfinału niż ubiegłoroczni mistrzowie Polski – zespół Jastrzębskiego Węgla. Niepocieszony po tym spotkaniu był Maciej Krysiak, przyjmujący obrońców tytułu. Zapowiada twardą walkę jutro. Jastrzębianie zagrają „mecz o życie” z AKS V LO Rzeszów. Tylko zwycięstwo pozwoli im zostać w turnieju. Początek spotkania o godz. 10.

Metro co prawda przegrało pierwszego seta, ale później doskonale wykonało swoją pracę i ostatecznie pokonało ubiegłorocznych mistrzów Polski 3:1. Jutro zagrają z Treflem Gdańsk (g. 12.30).

MVP meczu został Bartosz Firszt, który zdobył 18 punktów.