Zwycięstwo ręcznych nad AZS Toruń

1511

Jest pierwsze zwycięstwo MKS-u przed własną publicznością. Po emocjonującym spotkaniu kętrzynianie pokonali AZS Toruń 30:29 i wciąż mają szansę na utrzymanie się w 2 pomorskiej lidze piłki ręcznej.

Pierwszy raz w tym sezonie kętrzynianie dobrze rozpoczęli spotkanie i nie musieli gonić wyniku. Nie było głupich strat piłki, a strzały kętrzynian były celne. Po kilku wyrównanych minutach, to kętrzynianie zaczęli przeważać i powiększać przewagę. Dobrze w ataku grali Krystian Kręciewski, Bartek Pietrasik i Tomasz Mikłasz, który z koła był nie do zatrzymania. W 23 minucie nasi szczypiorniści prowadzili już 5 bramkami (13:8). Niestety, zanotowali przestój i torunianie dogonili ich na 1 bramkę. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 15:14 dla MKS. W drugiej połowie trwała walka gol za gol, ale przez moment to torunianie prowadzili 20:19 i wydawało się, że mecz ucieka. Wtedy do roboty wziął się Dominik Pałasz, który wszystkie swoje gole (7) zdobył właśnie w drugiej połowie. W ostatnich minutach kętrzynianie nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

Cezary Tyszka, trener kętrzynian jak zwykle kręcił nosem na grę swoich podopiecznych. – To powinno być dużo łatwiejsze zwycięstwo – mówił po meczu.

Podkreśla, że przy prowadzeniu pięcioma bramkami jego zawodnicy niepotrzebnie się „podpalili” i szybko stracili przewagę, a później było bardzo nerwowo. Cezary Tyszka zrzuca to na karb braku drugoligowego doświadczenia. – Musimy grać, grać i jeszcze raz grać, by tego doświadczenia nabierać – mówi Cezary Tyszka.

Przed kętrzynianami dwa spotkania w przyszłym tygodniu. W sobotę podejmą niepokonany w lidze zespół SMS II Gdańsk, a dzień później w niedzielę mecz z KPR Gryfino, który również wydaje się poza zasięgiem naszych piłkarzy. Dla nich najważniejsze będą mecze z AZS Bydgoszcz i Borowiakiem Czersk, które zostaną rozegrane w Kętrzynie i one zdecydują o kolejności w końcowej tabeli rozgrywek.