Szymon Piotrowski Wicemistrzem Polski Juniorów w boksie

2159

LKS „Niedźwiedź „Kętrzyn” ma w swoim dorobku tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Zdobył go Szymon Piotrowski  podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się dniach 27.02.-04. 03.2018r. w Hali OSiR w Ciechocinku.

W Mistrzostwach Polski Juniorów wzięło udział 138 zawodników, w tym do rywalizacji przystąpiło siedmiu zawodników sekcji warmińsko-mazurskich. Do ćwierćfinałów awansowało czterech bokserów. Dwóch z nich weszło do strefy medalowej. W kat. 69 kg Adrian Krukowski (Mazur Ełk) zdobył brązowy medal natomiast Szymon Piotrowski (Niedźwiedź Kętrzyn) w kat. 75 kg walczył w finale. W zaciętej walce finałowej Szymon uległ starszemu bardziej doświadczonemu i silniejszemu fizycznie Patrykowi Korzcowi z Hetmana Zamość. W drodze do finału kętrzynianin wygrał 3 walki w tym 2 przed czasem.

– Wielkie gratulacje dla Szymona. Jestem mega dumny. Szymon udowodnił, że ciężką pracą i wielkim sercem można osiągnąć wiele – ocenia występ Szymona trener Emin Huseynov  i jednocześnie dziękuje dla: MTI Furninova i Arkadiusza Marcinkjana za wsparcie finansowe oraz dla sparing partnerów: Mariusza Gruchota, Sebastiana Jankowskiego, Patryka Moczulewskiego, Huberta Żelepienia, Tomasza Pondera i Piotra Wielkiego. Dziękuję także Prezesowi Maciejowi Wyszyńskiemu za przygotowanie fizyczne i suplementacje. Bez pomocy tych instytucji i osób nie byłoby tego sukcesu.

Przed Szymonem kolejny ważny i ambitny zarazem cel. Będąc członkiem kadry narodowej juniorów będzie walczył we Władysławowie o pierwszeństwo w reprezentowaniu barw Polski podczas Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się  już w miesiącu kwietniu we Włoszech.

fj, eh/ Foto: arch. LKS “Niedźwiedź”