Ręczni odbili się od ściany, przegrali z SMS Gdańsk 23:41

1656

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze ręczni MKS MOSiR nie poradzili sobie z SMS II Gdańsk. Przegrali wysoko, bo aż 23:41. Cezary Tyszka, trener kętrzynian był jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Drużyna SMS II Gdańsk przerasta wszystkie zespoły w tej lidze przynajmniej o rok świetlny. Prowadzi w tabeli bez straty punktu, a większość spotkań wygrywa zdecydowanie, rzucając nierzadko ponad 40 bramek. Podobnie było dzisiaj w hali MOSiR w Kętrzynie. Zdecydowane zwycięstwo gdańszczan, wśród których wystąpiło trzech reprezentantów Polski. Początek spotkania zapowiadał jednak emocje. Co prawda w 6 minucie SMS prowadził już 4-1, a na dodatek nasi nie trafili z karnego. Przez kolejnych kilka minut nasi szczypiorniści toczyli wyrównaną walkę z nadziejami polskiej piłki ręcznej. Po składnych akcjach doszli rywali na jedną bramkę. W 12 minucie MKS przegrywał tylko 5:6. Od stanu 6:8 przytrafił się naszym piłkarzom przestój. Gubili piłki w ataku, co wykorzystywali szybcy szczypiorniści z Gdańska i odjechali w 4 minuty na 8 bramek (w 20 minucie gdańszczanie prowadzili już 14:8). Do końca pierwszej połowy rzucali celniej, szybciej biegali i wykorzystywali niemal wszystkie kontry. W drugiej młodzi szczypiorniści SMS powiększali przewagę, wykorzystując od razu złe ustawienie kętrzynian w obronie i błędy a ataku. Mimo przegranej 18 bramkami Cezary Tyszka, trener kętrzynian był zadowolony z postawy swoich zawodników. Chwalił swoich piłkarzy za grę w obronie.

– Rzucili nam niewiele bramek w ataku pozycyjnym – mówił po meczu Tyszka.

Większość goli padła po szybkich kontrach piłkarzy SMS-a. Lepiej niż tydzień temu zagrali obaj bramkarze, którym udało się odbić kilka piłek po strzałach gdańszczan. Najlepszymi strzelcami wśród kętrzynian byli Maciej Wójcik i Bartłomiej Pietrasik, którzy trafili do bramki rywali po 5 razy. Dominik Pałasz dołożył 4 gole. W tabeli nasi szczypiorniści zajmują ostatnie miejsce z dwoma punktami straty do przedostatniego AZS Bydgoszcz. Jutro o godz. 18 nasi piłkarze ręczni rozegrają awansem mecz 22 kolejki z KPR Gryfino.

MKS MOSiR Kętrzyn – SMS II Gdańsk 23:41 (11:20)

MKS: Gryczka, Pałachowski – Tymoszuk, Dziakiewicz 2, Chudzyński, Guźniczak 1, Niedziałkowski 1, Kowszuk, Pałasz 4, Kręciewski 1, Pietrasik 5, Wójcik 5, Mikłasz 2, Jasionek 2.

WYNIKI 16 KOLEJKI:

Jeziorak Iława – Tytani Wejherowo 22:23, MKS Brodnica – Borowiak Czersk 27:27 (k. 4:3), MKS MOSiR Kętrzyn – SMS II Gdańsk 23:41, Szczypiorniak Olsztyn – KPR Gryfino 27:36. Jutro spotkanie AZS Toruń – AZS Bydgoszcz i mecz awansem MKS MOSiR Kętrzyn – KPR Gryfino, hala MOSiR, godz. 18.