GRAND PRIX WARMII I MAZUR – BALTIC CUP 2018

1627

Dnia 04 marca w Bałtyckim Centrum Bilardowym został rozegrany pierwszy turniej z nowego cyklu GRAND PRIX WARMII I MAZUR – BALTIC CUP 2018. Nowy cykl wzbudził spore zaineresowanie, o czym świadczy między innymi duża frekwencja. 32 zawodników z 7 miast (Kętrzyn, Mrągowo, Giżycko, Olsztyn, Węgorzewo, Ełk, Prostki) stanęlo do rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika Warmii i Mazur. Każdy uczestnik w zależności od posiadanych umiejętności został przydzielony do jednej z czterech grup. Dzięki formule handicap’ów zawody stały się jeszcze ciekawsze, ponieważ nawet amatorsko grający zawodnik miał szanse na wygraną z zawodowcami.
I miejsce w turnieju i tym samym tytuł najleszego zawodnika Warmii i Mazur w pierwszych zawodach cyklu BALTIC CUP 2018 wywalczył Dawid TONOJAN (BCB KĘTRZYN). W pojedynku finałowym pokonał on Damiana EJMONT (BCB KĘTRZYN) wynikiem 7:4. III miejsca zajęli Adrian ŚLEDZIEWSKI (KĘTRZYN) oraz Cezary CEMER (EŁK). Zwycięzcy otrzymali puchary oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Kętrzyn.
Zdaniem uczestników cykl BALTIC CUP jest strzałem w dziesiątke. Z jednej strony handicap’y, które umożliwiają rywalizację każdemu jak równy z równym, z drugiej strony turnieje rozgrywane cyklicznie kilka razy w roku w różne odmiany, z kolejnej zaś ranking który pozwala na walkę i osiągnięcie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. To wszystko sprawia, że wiele osób już teraz zapowiedziało udział w kolejnym turnieju, który odbędzie się w maju.
Po raz kolejny zaznaczyć należy również, że w bilard można grać w każdym wieku. Najmłodsza uczestniczka Maja Szczerba mająca zaledwie 10 lat rywalizawała i pokonała 3:0 Pana Stanisława Wajnbergera, który ma przeszło 70 lat.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy oczywiście już teraz na kolejny II turniej GRAND PRIX WARMII I MAZUR – BALTIC CUP w 9-BIL.