Drogosze najlepsze w Amatorskiej Kętrzyńskiej Lidze Piłki Siatkowej

1898

Dzisiaj w Hali Mistrzów zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Kętrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej. W finale LUKS Iskra Drogosze pokonała Farmera 2:0 i odebrała puchar za zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęła drużyna Policji, która w decydującym spotkaniu pokonała Urząd Miasta 2:1.

Od rana w Halę Mistrzów przy Moniuszki opanowali siatkarze amatorzy. Rozgrywali decydujące spotkania fazy play-off. W pierwsze rundzie Urząd Miasta pokonał El-Mech 2:1, a Farmer ograł Philips i MST również po tie-breaku. Przegrani zagrali o 5 miejsce. Lepszy był Philips, który zwyciężył 2:0. W półfinałach w pierwszym spotkaniu zagrały Policja i Farmer. Pierwszy set padł łupem policjantów i gdy na początku drugiego seta złapali kilku punktową przewagę wydawało się, że jest po zawodach. Farmer wziął czas i … zaczął grać lepiej. Wygrał drugiego seta i tie-break, w którym przegrywał już 3:9. W drugim półfinale Drogosze ograły Urząd Miasta 2:0.

W spotkaniu finałowym przewagę od początku zdobyła drużyna Drogosz, która wygrała pierwszego seta łatwo, do 14. W drugim gra była bardziej wyrównana, ale to Drogosze prowadziły przez całe spotkanie i wygrały na przewagi.

Mariola Piórkowska, organizatorka ligi zapowiada, że od przyszłego sezonu zorganizuje Ligę Mistrzów.

Wszyscy zwycięzcy amatorskich lig z naszego regionu przyjadą do Kętrzyna, by wyłonić tę najlepszą – mówiła po zakończeniu ligi Mariola Piórkowska.

Statuetki dla najlepszych zawodników ligi odebrali: Karol Wojciechowski (Drogosze) – najlepszy atakujący, Alicja Klecan (Policja) – najlepsza rozgrywająca oraz Karol Lewczyk (Farmer) – najlepszy przyjmujący.