Ręczni przegrali, ale zasłużyli na oklaski 17 lutego 2018

1548

W 14 kolejce 2 pomorskiej lidze piłki ręcznej szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn ulegli MKS Brodnica 25:31. Do przerwy kętrzynianie przegrywali 9:17. Najwięcej bramek dla MKS zdobyli Bartłomiej Pietrasik – 7, Dominik Pałasz – 6 i Paweł Dziakiewicz 5. W tabeli rozgrywek KS zajmuje ostatnie, 11 miejsce.

Niemal wszystkie spotkania MKS MOSiR w 2 lidze rozpoczynają się podobnie. Kętrzynianie tracą głupio piłki lub pudłują, a rywale odskakują na kilka punktów. Tak było i tym razem. Spięci i niepewni kętrzynianie pierwszego gola rzucili dopiero w … 10 minucie. Na tablicy był wtedy wynik 1:7 i tą przewagę rywale dowieźli do ostatniej syreny. Potem było jeszcze gorzej, bo w 43 minucie spotkania kętrzynianie przegrywali już nawet 12:25, ale wtedy wzięli się do roboty i ostatnie 17 minut spotkania wygrali 13:6. Cezary Tyszka, trener ręcznych nie wie, co dzieje się z jego chłopakami w pierwszych minutach spotkań. Gdyby nie one, wyniki wyglądałyby przyzwoicie. Przyznaje też, że walka o utrzymanie w lidze rozegra się między czterema zespołami: MKS MOSiR, Borowiakiem Czersk, AZS Toruń i AZS Bydgoszcz. Wszystkich trzech rywali kętrzynianie będą podejmowali we własnej hali, więc jest wciąż nadzieja na utrzymanie się w 2 pomorskiej lidze piłki ręcznej.

Kolejne spotkanie we własnej hali kętrzynianie rozegrają 3 marca o godz. 16. Ich rywalem będą Akademicy z Torunia. A już w najbliższą sobotę wyjeżdżają do Tczewa na spotkanie z Samborem, który zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek.