HUBERT WARDAK I MACIEJ WYSZYŃSKI ZWYCIĘZCAMI 4 PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA KĘTRZYNA, TRENERA I WYDARZENIE SPORTOWE ROKU

1770

Trwający od stycznia 4. Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Kętrzyna, Trenera i Wydarzenie Sportowe Roku 2017 zakończył się 5 lutego 2018 r. Kto został laureatem czwartej już edycji Plebiscytu i jakie wydarzenie sportowe szczególnie utkwiło nam w pamięci? O tym decydowali Czytelnicy naszego dwutygodnika. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 lutego poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Najpopularniejszym sportowcem Kętrzyna 2017 roku został głosami czytelników uznany Hubert Wardak, który uprawia boks od 4 lat i mimo, że mieszka 15 kilometrów od Kętrzyna dotychczas nie opuścił żadnego treningu. Jest sportowcem bardzo sumiennym i – w opinii trenera – może być przykładem dla innych. Aktualnie jako kadet boksuje w kategorii wagowej 63 kg. Mimo młodego wieku w swoim dorobku sportowym ma wiele sukcesów. W 2017 roku został mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego. Jest także brązowym medalistą Mistrzostw Polski oraz zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego “O Złotą Rękawicę Wisły” w Krakowie, Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Zygmunta Krygiera w Bydgoszczy oraz Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o puchar Burmistrza Kętrzyna.

Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: Jolanta Chmielewska (2), Antonii Korsak (3), Roman Chodara (4), Marcin Łyczek (5), Patrycja Matuszewska (6), Mariusz Kirszyński (7), Wojciech Hrycenko (8), Szymon Zalewski (9) Paweł Krawiec (10)

W kategorii najpopularniejszy trener decyzją czytelników zwyciężył Maciej Wyszyński – trener personalny w Klubie CorossBoxFit Kętrzyn.

Trenowaniem nie tylko crossfitu zajmuje się od kilku lat. W kręgu jego zainteresowań leżą również inne dyscypliny z zakresu sportów siłowych. Z grupą swoich podopiecznych osiąga coraz lepsze wyniki i to nie tylko na szczeblu regionalnym ale również ogólnopolskim. Jego podopieczna Jolanta Chmielewska uprawiająca crossfit jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. Wśród trenerów kolejne miejsca zajęli: Jerzy Pruszyński (2), Tadeusz Snopek (3), Jarosław Rusiecki (4), Mariola Piórkowska (5).

Za najpopularniejsze wydarzenie sportowe roku czytelnicy uznali Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Kętrzyna.

Symbolicznymi upominkami (w drodze losowania) wyróżniono także 10 czytelników biorących udział w głosowaniu. Wręczył je podczas Gali redaktor naczelny gazety Nasze Miasto Kętrzyn.pl Jarosław Żukowski.